Komentari 185

'Dalmatinac sam' na Marakani, tučnjava, ali bez CRO-huligana

ZVEZDA DOBILA PARTIZAN Na terenu je bilo žestoko, na tribinama još žešće. Sukobi, baklje, transparenti četničkih zločinaca... I taktovi pjesme 'Dalmatinac sam', koju su pustili navijači Crvene zvezde

Crvena zvezda pobijedila je Partizan 2-1 u najvećem derbiju srpskog nogometa na Marakani. 'Crveno-bijeli' zabili su Partizanu dva gola u samo tri minute u prvom poluvremenu, u 18. minuti Radonjić za 1-0, u 21. minuti Pešić za 2-0.

Sredinom drugog poluvremena utakmica je prekinuta, što je gotovo sigurna oklada kad igraju Zvezda i Partizan, nakon što su s tribina na teren poletjele baklje. Došlo je i do sukoba na tribinama, pauza je potrajala nekoliko minuta.

Pustili im Grdovića!

Zvezdini navijači provocirali su Partizanove tako što su im s razglasa pustili pjesmu Mladena Grdovića 'Dalmatinac sam', koja redovito svira na Poljudu kad igra Hajduk.

Bio je to podsjetnik za navijače 'crno-bijelih' na prošli derbi na kojem su bili i huligani iz Splita. Podsjećamo, tada su u obračunu suprotstavljenih frakcija Partizanovih navijača sudjelovali i Hrvati i to šestorica Splićana, koja nemaju navijački background, ali neki od njih dobro su poznata lica iz crne kronike.

Navodno su Splićani bili uvezena štemerska snaga u borbi za prevlast na Partizanovoj tribini. Svi su završili u zloglasnom srpskom zatvoru, nakon što su im sanirane ozljede, a neki su se od njih oporavljali danima u beogradskoj bolnici.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Partizan je smanjio preko Ožegovića iz penala.

Zvezda je nakon ove pobjede na korak od titule, nakon 31 kola ima devet bodova prednosti ispred Partizana.

A evo i dio dekora s beogradskih tribina.

Vizualno, ništa novo, ništa što nas više može iznenaditi ili šokirati.

Transparent Vukovara na ćirilici, slike četničkih zločinaca, popa Momčila Đujića i ratnog zločinca Ratka Mladića... I da, taktovi Mladena Grdovića...