Komentari 548

Katastrofa u Kölnu! Poraz od Brazila, daleko je polufinale...

4

Francuska i Njemačka pobijedile su na otvaranju drugog kruga Svjetskog prvenstva u Danskoj i Njemačkoj, a Hrvatska to nije uspjela. 'Kauboji' su neočekivano izgubili od Brazila (29-26)

Furiozni Brazil slomio je 'kauboje' u prvoj utakmici drugog kruga SP-a u Danskoj i Njemačkoj (29-26). Teška je situacija pred hrvatskim rukometašima jer su praktički upisana dva boda izgubili od Brazilaca.

Nije to dobro izgledalo od samog početka. Bez ideje u napadu, porozno u obrani, samo je Šego tu i tamo zabljesnuo obranom. U napadu su nas vukli Štrlek i Duvnjak, ali Brazilci su i dalje lomili u napadu. Ovo im je bila najbolja napadačka utakmica na prvenstvu i došla je u najnezgodnijem trenutku za nas.

IHF Handball World Championship - Germany & Denmark 2019 - Main Round Group 1 - Brazil v Croatia

'Kauboji' su gubili 11-6, a Lino je ludio kraj crte i na timeoutu. Ništa nije išlo u gol, dok su Brazilci neumorno trpali. Do poluvremena su naši rukometaši uspjeli smanjiti na -4 (17-13). Šego je imao pet obrana na poluvremenu, Almeida dvije, a Brazil četiri gola razlike.

Ni u nastavku to nije dobro izgledalo jer smo već prvi napad bacili 'u bunar'. Otišli su protivnici i na +6, 'kauboji' su ih lovili koliko su mogli, a pravo buđenje dogodilo se prekasno. Horvat je zabio za gol zaostatka, ali naše veselje nije dugo trajalo jer su Brazilci odmah otišli na dva pa na tri razlike. U posljednjih je pet minuta Hrvatska ušla s dva gola zaostatka, imali su 'kauboji' i priliku za -1 minutu i pol prije kraja, ali Bičanić je pucao direktno u Tercariola i tu je priči bio kraj.

Cijela brazilska klupa utrčala je u teren i Brazilci su slavili zasluženu pobjedu. Situacija u skupini se zakomplicirala i sad je na 'kaubojima' težak zadatak. Put do polufinala tražit će protiv Njemačke i Francuske, a prva je utakmica na rasporedu u ponedjeljak.

'Kauboje' čeka domaćin Njemačka, a pred prepunom dvoranom u Kölnu po prvi put će brojčano nadjačani biti hrvatski navijači. Ne treba očajavati, ali jedno je sigurno - domaćin mora pasti ili ćemo gledati polufinale bez Hrvatske.