Komentari 30

Kauboji koračaju prema Euru! Pala je Belgija, slijedi Srbija...

1

Hrvatska je nakon dva kola stopostotna! Kauboji su bez problema pobijedili Belgiju u gostima 30-25 u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Najbolji kod naših bio je Zlatko Horvat sa osam golova...

Kauboji su bez problema odradili gostovanje kod Belgije, a to je puno bolje izgledalo nego protiv Švicaraca. Ipak, početak nije baš dao do znanja da će tako biti.

Belgijci su čvrsto igrali, tjerali su nas na pasivne napade, a onda su nam igrali u leđa s brzim kontrama. Ipak do druge polovice prvog dijela sve se stabiliziralo. Nevjerojatni Zlatko Horvat zabio je čak osam golova u prvom poluvremenu i odveo nas na šest razlike.

U nastavku su naši rutinski to odrađivali, došli i do prednosti do devet razlike, ali su malo stali na kočnicu i dali prilike Belgijcima da pokažu što znaju. Na kraju je dobro i završilo za Belgijce koji su bili dobri domaćini.

Istina da Belgijci nisu nikakvo mjerilo, ali veseli da je naša obrana u nastavku utakmice bila na puno većoj razini nego u prošloj utakmici. Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj je sve bliže, a tamo će nas čekati najveći rivali kao i svake godine.

Kako je išao tijek utakmice, tako je i Lino Červar više davao prilike mladim igračima. U danoj prilici iskazali su se Jakov Vranković, Marin Šipić i David Mandić. Mandić je s lijevog krila utrpao tri gola, dok je Vranković s vanjskog zabio četiri.

Sljedeća destinacija za Kauboje je Srbija, 10. travnja iduće godine. Srbi nakon dva kola imaju jedan bod, odigrali su neriješeno s Belgijom i uvjerljivo izgubili od Švicarske...