Komentari 89

Kevin im je bio Friend: Sudac pomogao 'redsima' u Londonu

1

Pep Guardiola može zahvaliti svom prethodniku na klupi 'građana' jer ga je u potpunosti priključio u utrku za naslov engleskog prvaka. Pellegrinijev West Ham je 'otkinuo' dva boda Liverpoolu i City je na -3

Premiership se zahuktao u potpunosti! West Ham je na domaćem terenu remizirao s Liverpoolom (1-1), a tko zna koji bi rezultat bio da je Kevin Friend dosudio zaleđe iz kojeg je postignut prvi gol gostiju. Naravno, najveći dio odgovornosti snosi njegov pomoćnik koji je bio loše postavljen. Zabio je Mane, ali šest minuta kasnije konačan je rezultat odličnim udarcem postavio Michael Antonio.

Slavilo se i u plavom dijelu Manchestera jer se City ovim 'kiksom' Liverpoola približio na samo tri boda razlike za Kloppovom momčadi.

Premier League - West Ham United v Liverpool

U prvom su poluvremenu nogometaši Liverpoola naišli na čvrsti otpor 'čekićara'. Dobro je znao Manuel Pellegrini kako će posložiti svoje redove u pokušaju da pomogne svom bivšem klubu, Manchester Cityju. Veliku priliku su već u trećoj minuti imali domaći kad je Chicharito dobro rastegnuo Allisona Beckera, ali Brazilac mu je odlično obranio šut.

Zaprijetili su i nekoliko minuta kasnije solidnim pokušajem Aarona Cresswella koji je otišao malo pored desne stative. Nakon početne inicijative Pellegrinijevih trupa pokazao se Liverpool i odmah zabio. Iz zaleđa. Očajno se u tom trenutku postavio sudac pomoćnik Kevina Frienda koji je bio dva metra iza posljednje linije West Hama i nije vidio očigledno zaleđe u kojem je bio asistent James Milner.

dodao je do Manea koji nije imao problema i zabio je za 0-1 u 22. minuti. Ali uporni 'čekićari' nisu se pokolebali već su uraganski odgovorili u 28. minuti. Zaspala je obrana 'redsa' kod jednog slobodnog udarca, Snodgrass je gurnuo prizemnu loptu u šesnaesterac prema Antoniju koji maestralno pogađa daljnju stativu Alissonova gola od koje se njegov udarac odbija u gol za poravnanje rezultata.

Mogli su domaći i do vodstva 14 minuta kasnije. Opet je ubacio Snodgrass, Rice je bio zaboravljen u visini penala i pucao glavom malo iznad prečke. Klopp je mogao biti zadovoljan remijem na poluvremenu jer njegova momčad nije pokazala puno, a zabila je iz zaleđa.

I u nastavku su jurišali nogometaši iz Londona prema golu Liverpoola. 'Redsi' su imali 70% posjeda lopte, ali domaća je momčad sa svojih tridesetak posto posjeda stvarala opasnije šanse. Doduše, stvorio je Salah dvije lijepe šanse - prvu je tukao silovito, ali direktno u Fabianskog, a drugu je također pročitao poljski golman i rezultat je ostao 1-1.

Ipak, u posljednjih 15 minuta povukli su se domaći nogometaši i u potpunosti prepustili inicijativu gostima. Čekali su 'čekićari' možda neku priliku iz kontre, a u obrani nisu dopuštali Salahu i Maneu da stvore nove prilike. Imao je veliku priliku Mark Noble u 73. minuti, ali kapetan West Hama poslao je loptu iznad gola.

U zadnjim je minutama skoro Liverpool koštala velika pogreška Allisona Beckera koji je otišao na kratki izlet izvan šesnaesterca, ali leđa mu je spasio, a tko drugi nego Virgil van Dijk. Još su bolju priliku imali gosti u posljednjoj sekundi utakmice. I to je bilo iz zaleđa, ali zastavica drugog pomoćnog suca ostala je spuštena.

No na golu West Hama ponovno je briljirao Lukasz Fabianski i 'usisao' udarac Divocka Origija nakon čega je uslijedio kraj susreta. Dejan lovren nije konkurirao za susret zbog ozljede bedra.

Trinaest kola do kraja situacija je veoma neizvjesna. na prvom mjestu je Liverpool sa 62 boda, dok drugoplasirani Manchester City ima tri boda manje (59). 'Građani' već u srijedu igraju protiv Evertona u gostima, a Liverpool svoju prednost na tablici čuva protiv Bournemoutha na Anfieldu u subotu.