Komentari 56

Kiks Bayerna! Srbin napravio glupost i poklonio Kovaču bod

2

Niko Kovač i Ante Čović, dvojica hrvatskih trenera u Bundesligi otvorili su novu sezonu. Lewandowski je s dva gola spasio Bayern, a Čovića je skupo koštala glupost Grujića koji je skrivio penal. Perišić na tribinama

Nakon 90 minuta novosezonskog nogometa na Allianz Areni navijači ne mogu biti zadovoljni. Ne može biti zadovoljan ni Niko Kovač jer je u svojoj drugoj sezoni na klupi Bayerna startao kiksom. Hertha je u gostima uspjela odigrati 2-2 i zapravo je ukopala samu sebe i uzela si gotovo osvojena tri boda iz ruku.

Niko, uzeo si igračinu! Perišić je idealan za Bayern i Kovača
Olić: Perišić će dokazati da je vrhunski i ušutkati te kritičare

Na poluvrijeme je Hertha otišla s prednpošću 2-1. Iako je Bayern poveo u 24. minuti, gosti su gubili samo desetak minuta, a onda su sve okrenuli u svoju korist u samo dvije minute. Robert Lewandowski bio je strijelac prvog gola koji je pao ove sezone u Bundesligi. Gnabry je ubacio na peterac, Lewa uklizao i ugurao loptu u gol.

Ali, Bayerna je šokirao balkanski dvojac - bh. napadač Vedad Ibišević je u 36. minuti zabio za 1-1, a onda dvije minute kasnije srpskom kolegi Marku Grujiću namjestio loptu za novi gol i preokret. Lobom je prebacio braniče Bayerna, gurnuo Grujića jedan na jedan s Neuerom, kojeg je ovaj bez problema zaobišao. Zanimljiv je bio gol za poravnanje koji je Ibiševiću pripisan. Zasluge idu njegovom suigraču Lukebakiju koji je odapeo s dvadesetak metara, te pogodio Ibiševića u - leđa. Lopta je prevarila iskusnog Neuera i zatresla mrežu.

Bundesliga - Bayern Munich v Hertha BSC

Grujić je na kraju bio i tragičar Herthe jer je u drugom poluvremenu skrivio penal kojim je Bayern izjednačio. Lopta je bila izvan šesnaesterca, a on i Lewandowski na petercu. Sami. Iz čista je mira rukama pokosio poljskog napadača i oborio ga na pod. Sudac je pregledao VAR i pokazao na bijelu točku, a penal je zabio Lewandowski.

Ovo je bio dvoboj dva hrvatska trenera u Bundesligi. Niko Kovač ne može biti zadovoljan, ali ruke zato ponosno trlja Ante Čović koji je ovoga ljeta preuzeo Herthinu momčad. On je napravio veliko iznenađenje u svom debiju u velikom društvu i otkinuo odmah na startu dva boda Bayernu. I to u gostima.

Ivan Perišić je iz Intera donio suspenziju zbog žutih kartona pa je utakmicu odgledao s tribina.