Kiša i Mathieu "potopili" Ivana Ljubičića u 4 seta

1

Paul-Henri Mathieu slavio je protiv Ljubičića u 3. kolu Wimbledona, a zanimljivo je da su Francuzi pobijedili sve hrvatske tenisače

Ivan Ljubičić neće u drugi tjedan Wimbledona. Paul Henri Mathieu iznenadio je našega najboljeg tenisača, Francuz je slavio 4-6, 7-5, 6-2, 6-3 u 3. kolu najcjenjenijeg turnira svijeta. Hrvatski tenisač krenuo je obećavajuće. Već u prvoj igri napravio je “break” protiv Mathieua, poslije je zadržao i za prvi set. U drugom setu kod 5-5 (30-30) pala je kiša i prekinula dominaciju 15. nositelja. Nakon polusatnog prekida Ljubo je prosuo drugi set, a u nastavku mu je totalno popustila koncentracija. Ivanovi bekhendi letjeli su na sve strane, a onaj ključan kod 1-2 stajao ga je trećeg seta. U četvrtoj igri Ljubo je ispustio četvrti set (1-2), međutim, imao je čak šest “break” prilika za povratak u meč. Ali, jednostavno, nije bio njegov dan. Klimao je glavom, ironično se smijao na svaki “winner” protivnika i nikako nije bio “unutra”. Čak je i Zlatko Mateša, predsjednik HOO-a, pokušao “čarati”, napustio je gledalište tijekom četvrtog seta. Meč je trajao 182 minute, Ivan je imao 33 neforsirane pogreške, ali i samo 38 “winnera”. Francuz ih je imao čak 61 i to je presudilo meč. Bio je to treći službeni meč između njih dvojice, Francuz je proslavio drugu pobjedu. Mathieu nikad ranije ušao u osminu finala Wimbledona i drugo će pamtiti rezultat u All England Clubu. Ivan je razočarao s obzirom na to da je nedavno osvojio turnir na travi. I ponovno dokazao da se na travi ne snalazi najbolje.