Kljaković Gašpić osvojio broncu na SP klase Finn

1

Ivan Kljaković Gašpić donio je hrvatskom jedrenju prvu svjetsku seniorsku medalju u nekoj od olimpijskih klasa osvojivši broncu na SP- u

Ova je godina zaista povijesna za hrvatsko jedrenje. Ljeto je počelo s europskim zlatom Šime Fantele i Igora Marenića u klasi 470, prvim našim seniorskim europskim zlatom u nekoj od olimpijskih klasa nakon više od 30 godina, nastavilo se s rekordnom žetvom odličja na Mediteranskim igrama, gdje smo uzeli tri srebra, a sve je u subotu začinio Ivan Kljaković Gašpić donijevši hrvatskom jedrenju prvu svjetsku seniorsku medalju u nekoj od olimpijskih klasa!
U današnjem finalu Ivan je ušao peti u cilj. No, nije sve bilo jednostavno kaže Ivan:
- Na prvu oznaku sam došao posljednji, deseti. Slijedeću stranicu niz vjetar sam sjajno odradio, stigao oko trećeg mjesta na sljedeću oznaku. Danac Christensen bio je dosta naprijed, Amerikanac Railey je bio pokraj mene, i znao sam da moram paziti na Britanca Scotta Gilesa koji je bio iza. Tako sam i napravio, jedrio sam do kraja finala taktički, ušao peti, Britanac osmi, što mi je bilo dovoljno da uzmem broncu. Osjećaj? Ludilo! Totalno ludilo. Presretan sam.
Zlato je osvojio Danac Jonas Hoegh Chirstensen, srebro je pripalo Amerikancu Zachu Raileyu. Marin Mišura natjecanje je završio na također odličnom devetom mjestu. Ivanu Kljakoviću Gašpiću ovo je osma medalja sa europskih i svjetskih prvenstava. Godine 1998. osvojio je naslov kadetskog europskog prvaka u klasi Optimist, četiri godine kasnije uzeo je svjetsko juniorsko srebro u klasi Laser, 2003. bio je europski juniorski prvak u Laseru. Slijedeći korak bio je Finn. Predani rad 2005. donio mu je naslove svjetskog i europskog juniorskog prvaka. Vrlo brzo napredovao je i do visokih seniorskih rezultata. U seniorskoj karijeri najvrjedniji rezultati dosad su mu bile srebrne medalje na Europskim prvenstvima klase Finn 2007. i 2008. godine.