Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Petković škaricama zabio za potvrdu nove pobjede Dinama!

None Foto: Goran Stanzl/PIXSELL 5

U prvoj nedjeljnoj utakmici 17. kola 1. HNL, aktualni hrvatski prvak pobijedio je Inter u Zaprešiću rezultatom 0-2. 'Modre' je u vodstvo doveo Kadzior u 22., a konačan rezultat postavio je Petković u 66. minuti

Bruno Petković zabio je nove škarice za Dinamo i potvrdio pobjedu u Zaprešiću!

Dinamo je u prvoj nedjeljnoj utakmici 17. kola 1. HNL gostovao u Zaprešiću i pobijedio 0-2. Istrčali su 'modri' u kombiniranom sastavu, ali to ih nije spriječilo da od samog početka zagospodare terenom.

Za vodstvo Dinama zabio je Damian Kadzior u 22. minuti utakmice. Sam si je stvorio priliku i opalio, a lopta je na putu do gola skrenula od nekog u bloku, prevarila Matkovića i na semaforu je 0-1. Do kraja poluvremena mogli su domaći do izjednačenja, ali odličan udarac Raka zaustavio je Zagorac tako da je na poluvremenu bilo 0-1 za Dinamo.

U nastavku igre Jasmin Čeliković nepotrebno zarađuje drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Tada dinamo još jače kreće s napadima, a u 66. minuti za 0-2 zabija Bruno Petković svojim drugim škaricama u Dinamovom dresu. Odlično ga je uposlio Stojanović, a još je ljepše zabio napadač 'modrih'.

Do kraja susreta isključen je i trener domaćih Samir Toplak radi prigovora sucu, a Dinamo je bez problema sačuvao vodstvo i otišao na +9 ispred Rijeke.

Inter

0
:
2

Dinamo

22' Kadzior, 61' Petković
  • start_end

90' Kraj

Sudac Damir Batinić označio je kraj susreta. Bila je to jednosmjerna utakmica od samog početka, Dinamo je u vodstvo doveo Kadzior, a crveni karton Čelikovića samo je stvorio veću prednost Dinama. Inter je dotukao Bruno Petković još jednim prekrasnim škaricama u modrom dresu i ponovno osigurao Dinamu devet bodova prednosti ispred Rijeke.

• extra_time

90' Nadoknada

Četvrti sudac Matić pokazao je tri minute nadoknade.

• replacement

81' Zamjena

Nenad Bjelica napravio je svoju posljednju zamjenu. Iz igre je izvadio veznjaka Ivana Šunjića, a u napad je poslao švicarskog reprezentativca Marija Gavranovića.

• yellow_card

79' Žuti karton

Opet je Komnen Andrić zaslužan za žuti karton. Ovaj ga je put faulirao Bruno Petković, koji kao ni Rrahmani, neće moći igrati u nadolazećem derbiju protiv Hajduka.

77' Žuti karton

Žuti karton dobio je Damian Kadzior. 'Profesionalnim' faulom zaustavio je Komnena Andrića na sredini terena. Također, odmah je zamijenjen, a umjesto njega je ušao Mislav Oršić.

• 69'

Veliki promašaj Luke Menala! Mogao je Dinamo voditi i 0-3, ali mladi Dinamov igrač nije iskoristio odličnu šansu koju mu je stvorio raspoloženi Bruno Petković. Unutar šesnaesterca pucao je daleko iznad gola.

• 67' Isključen Toplak

Imao je što za prigovoriti trener domaćih sucu Batiniću nakon neopreznog starta Leškovića nad njegovim kapetanom Komnenom Andrićem za kojeg igrač Dinama nije dobio ni žuti karton. Sudac ga je odlučio isključiti i Toplak će ostatak utakmice morati odgledati s tribina.

66' Zamjena

Prvu zamjenu radi i Nenad Bjelica. Iz igre izlazi asistent za drugi gol Petar Stojanović, a u igru za Dinamo ulazi mladi Luka Menalo.

64' Zamjena

Dvostruka zamjena u domaćoj momčadi. Samir Toplak iz igre vadi Nikolu Raka i Marina Zulima, a u igru uvodi prekaljenog Stevena Lušticu i Vukčevića.

• goal

61' Gol

Kakva majstorija Brune Petkovića! Dinamov napadač ponovno je zabio škaricama. Bilo je to s pet metara, ali ovakav je potez uvijek lijepo vidjeti. Odlično ga je pronašao Stojanović, a 'modri' broj 21 prekrasno zabio.

• second_yellow_card

50' Drugi žuti karton

Kakva neopreznost Jasmina Čelikovića! Prvo je izgubio duel na sredini terena gdje je Šunjić samo prošao kraj njega i onda je povukao Dinamovog veznjaka čime je zaradio svoj drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme, a obje su momčadi istrčale u istom sastavu kao i na početku utakmice.

• halftime

45' Poluvrijeme

Nije bilo nadoknade u prvom dijelu. Vidjeli smo jednu pravu priliku domaćih kad je Nikola Rak probio lijevi bok i dobro pucao, ali još je bolje obranio Danijel Zagorac. Za Dinamo je zabio Kadzior, točnije njegov je udarac promijenio putanju nakon što je lopta skrenula od nekoga u bloku.

39' Žuti karton

Zaslužio je za ovaj start Amir Rrahmani žuti karton. To mu je treći akumilirani i Nenad Bjelica neće moći računati na njega sljedeći tjedan kad im na Maksimir u posljednjem kolu jesenskog dijela dolazi Hajduk.

• 33'

Odličnom reakcijom Danijel Zagorac spasio je Dinamo. Probio je Nikola Rak po lijevom boku, Stojanović je samo trčao uz njega sve do nekih sedam metara gdje je Rak odlično pucao, ali krajnjim naporom taj udarac skida Zagorac.

• 27'

Raspoložen je Dinamov Poljak koji je ovaj put odlično otvorio prostor na desnom krilu, izbacio se na ljevicu i nabacio za Petkovića koji loše puca glavom i lopta odlazi daleko od gola. Trenutno se na terenu vidi samo Dinamo.

• goal

22' KADZIOR 0-1 Gol

Prva prava situacija na utakmici i Dinamo je u vodstvu. Nakon dvadeset minuta dosade, Damian Kadzior je sa sedamnaest metara odlučio pucati, lopta je na putu do gola pogodila nekoga u Interovoj obrani i uhvatila Matkovića na krivoj nozi.

• 10'

Dinamo je preuzeo inicijativu od prve minute, ali još nema ozbiljnijih prilika na utakmici. Nekoliko prekršaja na sredini terena i zaleđe Brune Petkovića jedina su zanimljivost iz početnog dijela utakmice.

• start_end

1' Početak

Sudac Damir Batinić dao je znak za početak susreta.

• SASTAVI

Utakmica počinje za pola sata, a momčadi će početi u sljedećim sastavima:

Inter Zaprešić (4-2-3-1)

Matković - Bosec, Šimunec, Prenga, I. Čeliković - J. Čeliković, Postonjski - Zulim, Rak, Ajayi - Andrić

Dinamo Zagreb (4-2-3-1)

Zagorac - Stojanović, Lešković, Rrahmani, Leovac - Gojak, Šunjić - Kadzior, Moro, Šitum - Petković

• NAJAVA

Ljepotica! Ta riječ najbolje opisuje prvu međusobnu utakmicu Dinama i Intera ove sezone. Zaprešićani su u 15 minuta nastavka zabili tri komada prvaku, vodili su 3-2, ali su na kraju izgubili 5-3. Oni koji vole nogomet s puno golova, ne bi imali ništa protiv toga da se golijada ponovi i danas.

Prijašnjih bi godina zbog kiše koja je u subotu padala u Zagrebu i okolici utakmica Intera i Dinama u Zaprešića bila upitna. Blato, kaljuža, teški uvjeti, ali travnjak u Zaprešiću je obnovljen i igrat će se u nedjelju od 15 sati