Komentari 45

Kovač debitirao pobjedom pa poručio: Bayern je svima lovina

1

Bayern je slavio 2-0 kod Benfice, a Niku Kovača oduševio je mladi Renato Sanches: 'Impresivno je što je tako mlad uspio doći u stanje uma u kojem je u potpunosti bio fokusiran samo na utakmicu'

Niko Kovač je svoju premijeru u Ligi prvaka imao u Lisabonu gdje je njegov Bayern, u prvom kolu skupine E, s 2-0 bio bolji od Benfice.

Bavarci su ranim golom Lewandowskog uspješno otvorili susret, a u nastavku je svoj prvijenac za minhenski sastav postigao Renato Sanches - dijete lisabonskih orlova.

I Benfica je imala svoje prilike, no njih je sve ukrotio Manuel Neuer odličnim reakcijama u ključnim trenucima.

Kovač je ovom rutinskom pobjedom samo nastavio uspješan niz novih trenera Bayerna u Ligi prvaka - zadnja sedmorica su uspjela pobijediti u svom prvom susreta bez da prime gol.

Debi za hrvatskog trenera nije mogao početi bolje, Robert Lewandowski je doveo Bavarce u vodstvo već u 10. minuti. Bila je to perfektno izvedena kontra gostiju u kojoj su sudjelovali Ribery, Sanches i asistent Alaba.

Nakon 28 minuta igre orlovi su morali izjednačiti. Salvio je nanizao nekolicinu gostujućih igrača, dobro pucao, ali Neuer pokazuje svoju klasu i spašava mrežu njemačkog prvaka.

Manuel Neuer ponovno je pokazao svoju kvalitetu u 60. minuti obranivši pokušaj glavom Rubenu Diasu. Do kraja susreta većih uzbuđenja nije bilo te je Bayern rutinski otvorio novu sezonu najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Poslije utakmice Niko Kovač nije skrivao zadovoljstvo dobrom igrom mladog Sancheza koji je iskoristio priliku uslijed ozljede Thiaga i zablistao pred svojim bivšim navijačima.

- Nakon što smo zbog ozljede na dulje vremena izgubili Thiaga, postalo je jasno da će više prilike dobivati Renato Sanchez. Rekao sam mu da samo igra svojim stilom, da se osjeća kao kod kuće na svom bivšem stadionu. I impresivno je što je tako mlad uspio doći u stanje uma u kojem je u potpunosti bio fokusiran samo na utakmicu. U odličnom je fizičkom stanju, očekujem da ovako nastavi - rekao je Kovač pa dodao:

- Moramo zadržati fokus, svjesni smo da smo mi svima lovina!