Komentari 19

Kovač: Protiv Liverpoola si ne smijemo dopustiti takve greške

1

Bavarci su teže od očekivanog pobijedili Augsburg u gostima (3-2), a hrvatski strateg na njihovoj klupi svjestan je da bi takav nastup protiv Liverpoola mogao značiti ispadanje iz Lige prvaka

Ne sjećam se da smo ikada primili gol ovako rano, to me jako uznemirilo. Ako ćemo tako puštati Firmina, Manea i Salaha, onda ćemo u svakoj minuti biti izloženi opasnim situacijama, rekao je Kovač nakon pobjede u protiv Augsburga u Bundesligi (3-2) s osvrtom na nadolazeći susret protiv Liverpoola u Ligi prvaka.

Soccer 1. Bundesliga / FC Augsburg-FC Bayern Munich 2-3.

U četrnaestoj sekundi utakmice Bayern je već gubio. Leon Goretzka zabio je u svoju mrežu kako bi inače trebao u tuđu. Stvari je na početak vratio Kingsley Coman u 17. minuti, a šok za Bayern uslijedio je u 23. kad Ji Dong-Won lijepo pogađa u gol nemoćnog Neuera. Pred sam kraj poluvremena uspjeli su izjednačiti Bavarci drugim golom Comana.

U nastavku je nedugo nakon početka zabio Alaba i olakšao život Niki Kovaču koji se sad približio Borussiji (50) na dva boda zaostatka (48). 'Milijunaši' još moraju igrati protiv Nürnberga u ponedjeljak. Hrvatskog je trenera sigurno razveselio Comanov nastup, ali postoji mogućnost da Francuz neće moći igrati protiv Liverpoola.

- Da, Koman je izašao iz igre zbog ozljede gležnja, ali nadam se da će moći igrati na Anfieldu. Tamo će biti važno da svaki igrač preuzme odgovornost i odigra disciplinirano jer bi drukčije mogli dobiti i više golova. Podcijenili smo protivnika, a ovakve obrambene greške ne smiju se ponoviti - zaključio je Kovač.

Neuer: 'Želio sam clean sheet, a dobio gol u 14. sekundi'

Nije svejedno bilo ni kapetanu i golmanu Bayerna, Manuelu Neueru, koji ove sezone pokušava nanizati nekoliko dobrih utakmica u kontinuitetu, ali nije uspješan kao što je bio prije ozljede.

Bundesliga - FC Augsburg v Bayern Munich

- Ovakvo primanje golova je apsolutno ludilo. Želio sam 'sačuvati čistu mrežu', a nisam se ni okrenuo i lopta je bila u golu. Dobra stvar je bila da smo bar imali dovoljno vremena za preokret - prokomentirao je Neuer utakmicu s Augsburgom.

Svjesna je Bayernova 'jedinica' kako ih u utorak na Anfieldu čeka puno teži i opasniji protivnik.

- Liverpool će imati više šansi za zabiti gol. Augsburg nas je dva puta slomio preko krila, a znamo koliko su tek opasna krila 'redsa'. Moramo se bolje postaviti, paziti na ulaske u šesnaesterac i dobro se organizirati u obrani bokova - jasan je Neuer.

Bayernov kapetan nije se složio s Kovačevom izjavom kako je njegova momčad možda i podcijenila protivnika, ali manirom pravog kapetana nije komentirao trenerovu opasku.

Utakmica osmine finala Lige prvaka između Liverpoola i Bayerna igra se u utorak, 19. veljače, s početkom u 21 sat na Anfieldu u Liverpoolu.