Komentari 10

Kovačevi klinci izgubili trofej, u dresu Bayerna zaigrao i Hrvat

13

Tottenham je pobijedio Bayern 6-5 (2-2). Kovač je na teren poslao drugu momčad, a kako su u igru ulazili iskusni igrači, nadoknadili su dva gola zaostatka. Junak je Gazzaniga koji je skinuo penale Alabi i Boatengu

Nogometaši Tottenhama pobjednici su šestog izdanja Audi Cupa nakon što su u finalnom susretu igranom pred 70.000 gledatelja na Allianz Areni boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Bayern sa 6-5 (2-2).

Tottenham je vodio 2-0 golovima Erika Lamele (19') i Christiana Eriksena (59'), no njemački prvak je uspio izjednačiti preko Janna-Fietea Arpa (61') i Alphonsa Daviesa (82') pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca.

Londonski sastav je postao prvi engleski klub koji je osvojio Audi Cup, a do sada je Bayern slavio tri puta, a po jednom Barcelona (2011) i Atletico Madrid (2017).

Kovač priliku dao klincima

Niko Kovač je na teren poslao drugu momčad Bayerna. U odnosu na sastav koji je u utorak nastupio protiv Fenerbahčea, hrvatski stručnjak je uvrstio u momčad samo dva igrača, a ostalo su bili 'klinci'. Čak sedam igrača u početnom sastavu bavarskog velikana bilo je mlađe od 20 godina. U drugom dijelu Kovač je polako uvodio i glavne adute i Bavarci su uspjeli izjednačiti rezultat.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Erika Lamele. Georges-Kevin N'Koudou je sjajno prošao po krilu te ubacio oštru loptu na drugu stativu, a Lamela je klizećim startom ugurao loptu u mrežu. Londonski sastav je u 59. minuti povećao prednost golom Christiana Eriksena, no samo dvije minute kasnije smanjio je Jann-Fiete Arp. Bayern je izjednačio u 82. minuti sjajnim golom Daviesa koji je opalio s ruba kaznenog prostora i pogodio.

Od 77. minute za Bayern je nastupio mladi hrvatski stoper Ivan Mihaljević (18).

Pobjednik je razriješen tek nakon sedme serije jedanaesteraca, a junak je postao vratar Paulo Gazzaniga koji je zaustavio udarce Alabi i Boatengu, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Sven Ulreich obranio udarac Eriksena.

U susretu za treće mjesto Real Madrid je pobijedio Fenerbahče sa 5-3. Za razliku od finala, bila je to sjajna utakmica s osam golova i nizom prilika na obje strane. (jć)

I to se dogodilo: Real napokon pobijedio, Benzemin hat-trick