Komentari 6

Kovačić i Gvardiol nisu prvi par Hrvata koji je zabio u Premier ligi. Znate li tko je to bio ranije?

Dva pogotka na istoj utakmici zabili su hrvatski reprezentativci, jedan ljepši od drugoga. Obilježili su susret na Etihadu, pogotovo Gvardiol koji je samo pet dana ranije utrpao eurogol Realu u Madridu

Manchester City je u 33. kolu Premier lige uvjerljivo slavio protiv Lutona 5-1, a u visokoj pobjedi po jedan gol ugradili su Joško Gvardiol i Mateo Kovačić. To su, zapravo, bile dvije golčine. Kova je pri rezultatu 1-0 za City zabio maestralan volej ispod prečke da bi Gvardiol postavio konačan rezultat skinuvši paučinu s rašlji.

Dva pogotka jedan ljepši od drugoga obilježila su susret na Etihadu, a nas posebno veseli što su oba hrvatska reprezentativca briljirala.

I začudo, premda bi velika većina navijača pomislila da se nije nikada dogodilo da dva Hrvata zabiju za isti klub u utakmici Premier lige, to se već jednom dogodilo. Kovačić i Gvardiol nisu prvi hrvatski par koji je to uspio, a sada već vjerojatno pogađate tko je to mogao biti.

Odgovor leži u Tottenhamu

Dakako, riječ je o Tottenhamu i 2009. godini. Točnije, CROttenhamu u kojem su tada igrali Luka Modrić, Niko KranjčarVedran Ćorluka (Stipe Pletikosa je stigao kasnije). Premda bi većina na prvu ruku u vatru dala da je jedan od strijelaca bio Modrić, po gol na istoj utakmici zabili su Kranjčar i Ćorluka.

Bilo je to na susretu Boltona i Tottenhama. Domaćin je dva puta vodio, a gosti se dvaput vraćali. Kranjčar je do zgoditka stigao sjajnim volejem u 34. minuti, da bi, potom, iz kornera u 73. minuti asistirao Ćorluki koji je glavom zatresao suparničku mrežu.