Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Kranjčar strijelac, Ćorluka izašao zbog ozljede

None Foto: REUTERS

Kranjčar je zabio gol i izborio penal u utakmici protiv Readinga, a vedran Ćorluka izašao je protiv Newcastle Uniteda zbog ozljede prepona

Niko Kranjčar odigrao je svih devedeset minuta protiv Readinga. Portsmouth je pobijedio Reding 7-4, a Kranjčar je zabio peti gol za svoju momčad i izborio penal. Ostale zgoditke za Pompey zabili su Mwaruwari (7.', 37.', 70.'), Hreidarsson (55.'), Davis (81.'), Muntari (90.'-11 m). Strijelci za Reading bili su Hunt (45.'), Kitson (48.'), Long (79.') i Shorey (90+4.')
Nogometaši Manchester Cityja su na svom travnjaku svladali Newcastle United 3-1. Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka izašao je zbog ozljede prepona u drugom poluvremenu. Golove za City zabili su Bugarin Petrov (38.'), Emile Mpenza (47.') i Elano (87.'). Strijelac za Newcastle bio je Obafemi Martins u 29. minuti utakmice. Arsenal je slavio 1-0 na gostovanju kod West Hama Van Persievim golom (13.'). Eduardo da Silva nije bio sastavu "topnika" zbog ozljede. Chelsea i Fulham su na Stamford Bridgeu odigrali bez golova, a Didier Drogba je dobio crveni karton u 74. minuti. Derbi County i Bolton su također odigrali neriješeno (1-1). Poveli su domaći Millerovim golom, a bod Boltonu donio je Francuz Nicolas Anelka (32.'). Liverpool je pobijedio Wigan Athletic 1-0, a strijelac je bio Izraelac Yossi Benayoun (75.').
U posljednjoj subotnjoj utakmici Manchester United je bio bolji od Birmingham 1-0 Ronaldovim golom.

REZULTATI:
Chelsea - Fulham 0-0, Derby County - Bolton 1-1, Portsmouth - Reading 7-4,Sunderland - Blackburn 1-2, West Ham United - Arsenal 0-1, Wigan - Liverpool 0-1, Manchester City - Newcastle United 3-1