Komentari 18

Pejčić završila sedma, zlato ide Amerikanki Virginiji Thrasher

6

Pejčić je završila na sedmom mjestu kvalifikacija, a na istoj se poziciji našla i poslije finala u disciplini 10m zračna puška. Zlato putuje za SAD, Virginia Thrasher (19) porazila je favorizirane Kineskinje

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić zauzela je sedmo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Pejčić, koja je prije osam godina u Pekingu u ovoj disciplini osvojila brončano odličje, plasirala se u finale kao sedmoplasirana u kvalifikacijama, a taj doseg nije uspjela popraviti u završnici.

Tridesetčetverogodišnja Riječanka odlično je započela finalni nastup, nakon prva tri metka bila je u vodstvu s rezultatom 31.3, ali potom je uslijedio prvi lošiji hitac od 9.5 koji ju je spustio na sedmu poziciju.

Ipak, nekoliko dobrih pogodaka Pejčić se vratila na šesto mjesto, te je imala 0.5 kruga prednosti u odnosu na Iranku Elaheh Ahmadi uoči eliminacijskog hica za ulazak među šest najboljih. Nažalost, tada je Pejčić pogodila samo 9.9, dok je Ahmadi bila odlična sa 10.7 i tako izbacila našu predstavnicu iz daljnjeg natjecanja.

- Finale Olimpijskih igara u mojoj slabijoj disciplini je zaista nešto za pohvaliti se, ali naravno da ostaje žal što nisam bolje pucala u finalu. Znam da nećete vjerovati, ali imala sam tremu, puška mi nije bila stabilna, pa su mi devetke odnijele bolji plasman. Dala sam sve od sebe i to je dovoljno za sedmo mjesto na Igrama - rekla je Snježana.

Prvu zlatnu medalju u Riju osvojila je 19-godišnja Amerikanka Virginia Thrasher koja je u finalu pogodila odličnih 208.0 krugova, do srebra je stigla Kineskinja Li Du, inače olimpijska pobjednica u ovoj disciplini iz Atene 2004., a koja je bila najbolja u kvalifikacijama, ona je u finalu imala 207.0 pogodaka, dok je broncu osvojila braniteljica naslova iz Londona otprije četiri godine, još jedna Kineskinja Siling Yi sa 185.4.

2016 Rio Olympics - Shooting - Final - Women

Druga hrvatska predstavnica Valentina Gustin je sa 413.9 pogodaka zauzela 23. mjesto u konkurenciji 51 streljačice.

FINALE - rezultati

Nakon prve serije od tri metka, Snježana i Yi Siling dujelile su prvo mjesto.

U drugoj seriji, Pejčić je pala na sedmo mjesto zbog lošeg pucnja u početku serije.

Treća serija pogurala je Snježanu za jedno mjesto naprijed poslije pogotka od 10.7

Otpala je Sarah Scherer koja je nakon kvalifikacija bila na šestom mjestu.

Pejčić je završila na sedmom mjestu poslije slabijeg hica. Ostalih šest djevojaka nastavljaju natjecanje za medalju.