Komentari 11

Kvalifikacije za SP: Hrvatska slavila protiv Azerbajdžana...

1

Hrvatska futsal reprezentacija je priredila mini-senzaciju i pobijedila domaćina i četvrtu reprezentaciju Europe Azerbajdžan rezultatom 3-1 u kvalifikacijama za SP

Hrvatska futsal reprezentacija sudjeluje na kvalifikacijskom turniru za Svjetsko prvenstvo u Azerbajdžanu. U svom prvom susretu u skupini 5 Hrvatska je priredila mini-senzaciju i pobijedila domaćina i četvrtu reprezentaciju Europe Azerbajdžan rezultatom 3-1.

Azerbajdžan je iskusna momčad sa pet brazilskih internacionalaca i u svim najavama bili su favoriti. Hrvatska se posljednjih godina razvila u kvalitetnu reprezentaciju i pokazala da se može nositi ravnopravno sa najvećima, a veliki rezultati u posljednje dvije godine donijeli su Hrvatskoj visoko 14 mjesto na FIFA-inoj ljestvici najboljih reprezentacija svijeta.

Hrvatska je povela golom Jakova Grcića na asistenciju Tihomira Novaka u 29.minuti. Pet minuta kasnije Dario Marinović ''eurogolom'' sa 15 metara pogađa za vodstvo Hrvatske od 2-0. Borisov je uspio smanjiti rezultat u 36. minuti, a pogodak za konačnih 3-1 i veličanstvenu pobjedu Hrvatske postavlja Frane Despotović iz penala u posljednjoj minuti susreta.

Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu i nadigrala domaćina. Sutra Hrvatska igra protiv Ukrajine, a pobjeda ili neodlučeni rezultat nam gotovo sigurno donose daljnji ciklus kvalifikacija.

Posljednju utakmicu u skupini će Hrvatska odigrati 18. prosinca protiv Makedonije.

Ovo je vrlo vrijedna pobjeda Hrvatske koja nam otvara vrata drugog kruga kvalifikacija, odnosno play-offa. U posljednju rundu kvalifikacija ulaze dvije prvoplasirane iz svake od sedam skupina, a sedam putnika će biti određeno u međusobnim susretima prvoplasiranih i drugoplasiranih reprezentacija ovih sedam kvalifikacijskih skupina.