Le Championnat: Marseilleu bod, vrlo težak poraz 'lavova'

1

Toulouse se 3-0 pobjedom bodovno izjednačio s Lyonom (53), ali je zbog lošije gol razlike trenutno peti sastav Le Championnata. Marseille je upisao remi protiv Caena

U zaostalim utakmicama 32. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je upisao remi kod kuće protiv davljenika Caena, dok je Lyon teško poražen kod Toulousea s 3-0...

Unatoč dominaciji tijekom cijele utakmice Marseille je preko najstrože kazne jedva uspio iščupati bod kod pred utakmicu 17. sastava Le Championnata. Poveo je Caen u 11. minuti preko Frederica Bulota, a 15 minuta kasnije je na 1-1, s bijele točke, poravnao Loic Remy.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao što je definitivno najviše razveselilo goste i njihove navijače koji su s osvojenim bodom napredovali do 15. mjesta. Doduše, udaljili su se od zone ispadanja na svega bod. Marseille je pak ostao 10.

U drugom susretu je Toulouse rezultatski razbio Lyon, iako prema prikazanom "lavovi" nisu zaslužili tako težak poraz.

Imao je Lyon više udaraca prema suparničkim vratima (12-10) i bolji posjed lopte (54-46), ali je, na njegovu žalost, Toulouse bio taj koji je koristio svoje prilike pred golom.

Poveli su domaćini preko Pantxija Sirieixa već u 9. minuti, a onda je 12 minuta kasnije Emmanuel Riviere glavom povisio na 2-0. Rezultat je na semaforu stajao nepromijenjen sve do 90. minute kada je točku na i stavio Umut Bulut. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije kandidirao za sastav zbog suspenzije.

Toulouse se pobjedom bodovno izjednačio s Lyonom (53), ali je zbog lošije gol razlike trenutno peti sastav Le Championnata.