Komentari 175

Messi je skinuo paučinu, ali Barceloni taj bod malo vrijedi

3

REAL MOŽE NA PLUS OSAM Villarreal je inaugurirao ime novog stadiona remijem s Barcelonom 1-1 iako je do 90. minute držao pobjedu. Sve je razriješio briljantni Leo Messi

Crna Barcelonina serija u 2017. godini nastavila se i nakon gostovanja na El Madrigalu, stadionu koji od nedjelje službeno nosi novo ime Estadio de la Cerámica. Villarreal je remizirao s katalonskim velikanom 1-1, Barça tako ni drugi put ove godine nije uspjela doći do pobjede.

Ivan Rakitić nije se našao na popisu putnika Luis Enriquea za zahtjevnu utakmicu protiv "žute podmornice", no trener "blaugrane" vjerojatno je razmišljao o postupku kojim se, barem za ovu prigodu, odrekao hrvatskog reprezentativca. Prava pozadina njegove odluke i istinitost tvrdnji da Raketa zapravo seli u Manchester City bit će poznata idućih dana...

S Rakitićem ili bez njega, Barceloni ne ide dobro. Dominirali su gosti kod Villarreala, stvorili više prilika, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. A važan trenutak dogodio se u 50. minuti. Alexandre Pato servirao je loptu na pladnju Nicoli Sansoneu, a Talijan je hladnokrvno pogodio suprotni kut Ter Stegenova gola.

Barcelona je ponovno imala prigovor na suđenje. Ignacio Iglesias Villanueva oglušio se na zahtjeve gostujućih igrača u 72. minuti da im dodijeli penal nakon što je Bruno Soriano na tlu rukom blokirao Messijev šut. Već u sljedećem napadu domaćine je opet pomazila sreća jer je Messi pogodio stativu. Bilo je to već 11. put ove sezone da je Barcelona pogađala okvir gola, više nego ijedna druga momčad u La Ligi.

Tražio je i Villarreal najstrožu kaznu u 75. minuti, no Iglesiasu se nije pokazivalo na bijelu točku, što je bilo jasno i u 78. minuti kad je Soriano i drugi put igrao rukom u šesnaestercu - ovaj put, istina, bez namjere. No Messi je ipak pronašao trenutak inspiracije u 90. minuti i pogodio same "rašlje" iz slobodnjaka.

Katalonci tako ostaju pet bodova iza vodećeg Real Madrida (uz utakmicu više) te bod iza drugoplasirane Seville. Još nije ni polovica prvenstva, ali obrana naslova prvaka čini se kao vrlo teška misija...