Liga prvaka: CO Zagreb ide dalje s +3 protiv Švicaraca

1

Zagrebaši su pobijedili 30-27 u zadnjem kolu skupine Lige prvaka, što im je bilo dovoljno zahvaljujući pobjedi Vardara nad Ademarom

Unatoč svim problemima, unatoč prilično lošem dojmu koji su ostavili, rukometaši Croatia osiguranja Zagreb izborili su drugi krug Lige prvaka. Pobjeda 30-27 u Ledenoj dvorani nad Schauffhausenom bila je dovoljna zahvaljujući pobjedi Vardara protiv Ademar Leona u subotu. No bilo je problema i u situaciji kad je svaka pobjeda zagrebaše vodila u drugi krug...
Dobro su Červarovi igrači otvorili utakmicu. Poveli su 3-0 i prvi gol primili tek u 7. minuti. Golom Josipa Valčića poveo je Zagreb 8-3 u 14. minuti, a tada je uslijedila 'crna rupa'. Švicarci su za četiri minute došli do 8-7 i propustili realizirati četiri napada za izjednačenje. Nešto bolje Zagreb je izgledao nakon time-outa i na odmor su otišli s četiri gola prednosti.
Sigurno je Zagreb plovio prema pobjedi i u prvom dijelu nastavka. Nakon 14 minuta igre u drugom poluvremenu Zagreb je imao 24-17 i dobar ritam. Ali zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano. Brzo je Schauffhausen stigao do 24-20, a krizu u igri desetim golom je prekinuo sjajni Kiro Lazarov.
Tu nije bio kraj švicarskim prijetnjama. Gorjelo je pod petama i kod 28-25, ali iskusni Bedekovič sve je riješio golom u posljednjoj minuti. Nakon toga više nije bilo dvojbe da Zagreb ide dalje u Ligi prvaka, a Schauffhausen se priključuje natjecanju u Kupu kupova.
Kiro Lazarov je unatoč konstantnom 'flasteru' uspio utrpati čak 11 golova, i to uz jako dobru realizaciju (11-14). Odličan je bio i Igor Vori, koji je svojih sedam golova zabio s crte, izvana, iz kontri... Ostali ne osobito dojmljivi - Bičanić, Duvnjak i Vukić nisu odigrali utakmicu života, a dojam je i da je Zlatko Horvat bolje mogao nadomjestiti ozlijeđenog Mirzu Džombu. No dobro, cilj je ostvaren i sada čekamo europsko rukometno proljeće.