Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Liga prvaka: Zagreb daleko od iznenađenja kod HSV-a

None Foto: NPH

Hrvatski rukometni prvak izgubio je 32-29, ali početkom drugoga dijela Nijemci su vodili i do deset razlike. Sljedeća šansa je Flensburg...

Nije gostovanje CO Zagreba u Hamburgu lijepo izgledalo. Počelo je odlično, ali nastavak je ponudio 'peglanje' u režiji zastrašujuće jakih Nijemaca. Njemački reprezentativci Bitter, Hens i Jansen, pa braća Gille, zatim Koreanac Yoon, Danac Lindbergh, Poljak Lijewski... Jaka imena koja čine još jaču momčad.
Poveo je Zagreb 5-3 u 8. minuti i izgledao jako dobro, pogotovo u napadu. Samo četiri minute kasnije Nijemci su već vodili 7-5 i Lino Červar je morao pozvati time-out. Nije bilo konkretne koristi, HSV je i nakon predaha nastavio u istom stilu. Šola je stajao na golu (ne branio nego stajao na golu) prvih deset minuta, pa ga je zamijenio Jerković. Prva obrana golmana dogodila se tek u 19. minuti, a u 22. je Hamburg vodio 12-8. Do odmora je bilo i pet razlike za HSV.
Nikakva promjena nije se dogodila ni u nastavku utakmice. Samo sedam minuta trebalo je HSV-u da zabije šest golova, primi samo jedan i povede 'okruglih' deset razlike (22-12). Već je tada bilo sasvim izvjesno tko će pobijediti u ovoj utakmici i njemački trener počeo se 'igrati'. U borbi s HSV-ovom drugom postavom zagrebaši su dobili nešto više prostora i u završnici uspjeli čak doći i u egal. Raspucao se Igor Vori, koji je došao do učinka od sedam golova i doveo CO Zagreb na 31-28 u 59. minuti. Istom razlikom je i završilo, što i nije loše ako će se na kraju stvarati kojekakvi krugovi i zbrajati gol-razlika.

HAMBURG SV - CO ZAGREB 32-29 (16-11)
HSV: Bitter (20 obrana), Sandström (1), Jansen 8, Hens 6, Ursic 5, Yoon 4, G. Gille 3, Lindberg 2, B. Gille 1, Schröder 1, Lijewski 1, Grimm 1, Flohr, Souza.
CO ZAGREB: Šola (4), Jerković (4), Koloper, Duvnjak 6, Lazarov 7, Kopljar, Špoljarić, Vori 7, Džomba 2, Horvat 2, Bedekovič, Valčić 1, Vukić, Bičanić 4.