Komentari 15

Livaja zabio pa podivljao zbog zamjene, Čop i društvo slavili

1

Bivši član hrvatske U-21 reprezentacije Marko Livaja donio je Las Palmasu bod na gostovanju kod Deportivo Alavésa (1-1). Duje Čop igrao je u pobjedi Sporting Gijóna nad Osasunom (3-1)

Hrvatski napadač i nekadašnji reprezentativac Marko Livaja zabio je izjednačujući gol za Las Palmas u remiju 1-1 kod Deportivo Alavésa u 14. kolu Primere.

Finalist Kupa Uefe iz 2001. poveo je u četvrtoj minuti preko Alexisa, a Livaja je izjednačio u 57., pospremivši u mrežu ubačaj Heldera Lopesa s desne strane. Bio mu je to treći gol sezone, nakon što je još 22. kolovoza zabio dva Valenciji.

Osim gola, upisao je i žuti karton, a pri izlasku iz igre u 68. minuti bijesno je reagirao udarivši punom nogom nedužnu torbu ispred klupe za pričuve.

Las Palmas je ovim remijem ostao na solidnom desetom mjestu ljestvice s 20 bodova, a Alavés je na 13. s tri boda manje.

U drugoj utakmici popodnevnog dijela nedjeljnog programa La Lige Sporting Gijón pobijedio je kod kuće Osasunu 3-1 golovima Carmone (dva) i Douglasa, dok je za goste počasni gol zabio Miguel Flano.

Član "vatrenih" Duje Čop igrao je do 81. minute i također zaradio javnu opomenu. Sporting se pobjedom nad "fenjerašem" digao iznad zone ispadanja, na 16. mjesto.