Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

'Bili' slomili Lokose: Gyurcsov bicikl i Jairov gol za Europu

None Foto: Marko Prpic/PIXSELL 4

U posljednjoj utakmici 29. kola prve HNL na Kranjčevićevoj je Hajduk u direktnoj borbi za četvrto mjesto pobijedio Lokomotivu. Sedam kola prije kraja Hajduk (47) ima dva boda više od pete Gorice (45)

U utakmici 29. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Lokomotivu sa 1-0 (0-0).

U susretu susjeda na ljestvici koji se bore za mjesto koje sljedeće sezone vodi u Europu oba sastava imala su nekoliko izglednih prilika, no aktivniji je bio splitski sastav, a gol vrijedan tri boda stigao je pred sam kraj susreta. Jairo je dobio prizemnu loptu na 10-ak metara od vrata i pogodio nebranjeni dio mreže.

Ovom pobjedom Hajduk je stigao na četvrto mjesto a 47 bodova, tri manje od trećeg Osijeka, a dva više od pete Gorice, dok je Lokomotiva šesta sa 44 boda. Vodeći Dinamo ima 76 bodova, 20 više od druge Rijeke.

Lokomotiva

0
:
1

Hajduk

79' Jairo
  • 90' KRAJ

U drugom su dijelu obje momčadi bile aktivnije, ali kao pobjednici su izašli nogometaši Hajduka! Odličnim je biciklom Gyurcso namjestio gol Jairu koji je zabio za vrijedna tri boda 'bilih'. sad ih čeka 'čuvanje' mjesta koje vodi u Europu jer ih već u sljedećem kolu na domaćem terenu čeka susret s Rijekom.

• 90' Nadoknada

Četvrti sudac pokazao je tri minute nadoknade.

• 87'

Spašava Ivo Grbić! Katastrofalno je pogriješio Majstorović i gurnuo u stopostotnu priliku Jaira koji je u 1 na 1 situaciji s Lokomotivinim golmanom izašao kao gubitnik. Grbić mu je obranio šut i Lokomotivi ostavio nadu.

• 80' GOL

Napokon gol! Dočekali su 'bili' svoju priliku i iskoristili je. Gyurcso je biciklom izbacio svom čuvara i zavrnuo prema petercu gdje je loptu čekao Jairo i pogodio za vodstvo gostiju. Ako se do kraja utakmice rezultat ne promijeni, Hajduk će nakon posljednjeg sučevog zvižduka biti na četvrtom mjestu.

• replacement

77' Zamjena

Goran Tomić odlučio je mijenjati. Iz igre je izašao Myrto Uzuni, a ušao je Domagoj Drožđek.

• 74'

Hajduk ima novi korner. Ubacio je Gyurcso , a visoko je skočio Nejašmić i glavom pogodio stativu! Uhvatio se nakon toga za kosu igrač Hajduka, zna koliko je vrijedan mogao biti ovaj gol.

• 66'

Lecjaks je pokušao ubaciti, ali je na putu prema šesnaestercu u ruku pogodio Tudora. Odličnu priliku ima Lokomotiva zaprijetiti iz 'skraćenog kornera'. Loptu je uzeo Ivanušec, tukao direktno na gol, ali još jednom odličnom reakcijom obranio je Posavec.

• 64'

Zaprijetio je kapetan Hajduka , ali spreman je na taj udarac Ivo Grbić. U Prvih 18 minuta drugog poluvremena vidjeli smo više udaraca prema okviru gola nego u cijelom prvom poluvremenu.

• 57'

Ante Majstorović je manirom ragbijaša srušio protivničkog igrača i az to dobio žuti karton. Pokazuju se naznake aktivnije igre, a Oreščanin je napravio dvije zamjene. Umjesto Palaverse je ušao Tahiraj, a umjesto Stanka Jurića u igru je ušao Bassel Jradi.

• 48'

Gužva je pred golom Hajduka, ali pomoćni je sudac signalizirao zaleđe. Lokosi su krenuli po gol i pritisnuli Hajduk na njihovoj polovici. Na isti su način odgovorili i 'bili' te bi nas trebalo čekati aktivnije drugo poluvrijeme.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• POLUVRIJEME 0-0

Završilo je prvo poluvrijeme . Morat će se puno više potruditi momčadi ukoliko danas žele doći do tri boda. Igrom u prvom dijelu ovo je realan rezultat, a nastavak slijedi za petnaestak minuta.

• 38'

Evo i prve ozbiljnije prilike na utakmici! Tražio je Ivanušec prostor za udarac i našao ga je dvadesetak metara od gola. Pucao je precizno, ali ne dovoljno jaku u lijevu stranu Hajdukova gola, ali Posavec se bacio i skrenuo loptu u korner iz kojeg se nije dogodilo ništa.

• 30'

Bio je ovo jedan pokušaj iz klase 'optimist'. Odapeo je Lopez sa četrdesetak metara od Grbićeva gola i poslao loptu prema izlazu s Kranjčevićeve. Nedugo nakon toga Jakić je laktom udario Palaversu u glavu i za to dobio 'samo' upozorenje suca Bebeka.

• 24'

Evo i prvog prekršaja na utakmici. Kastrati je pokušao izbiti loptu, ali je pogodio Bradarića. No, nije se dogodilo ništa opasnije jer je obrana bez problema raščistila ubačaj Gyurcsa.

• 21'

Dvadeset je minuta prošlo na Kranjčevićevoj, a gledatelji nisu imali što vidjeti. Utakmica bez prilika i opasnijih pokušaja. Formacije jesu ofenzivne, ali igra na terenu nikako. Vidi se kako je visok ulog u ovoj utakmici.

• 14'

Opet su se spetljali Hajdukovci. Odlično je Jairo ubacio u peterac, ali nije se tamo najbolje snašao njegov suigrač i vratio mu je loptu u zaleđe. Nema baš previše akcije na Kranjčevićevoj, oprezni su u oba tabora.

• 7'

Mogla je sad Lokomotiva biti puno opasnija, ali Kastrati je uništio odličnu priliku. s Radonjićem je išao na Hajdukove stopere, ali predugo je čekao i okliznuo se u presudnom trenutku. Radonjić je nakon toga došao do lopte, ali nije zaprijetio Posavcu.

• 2'

Prvi korner na utakmici imao je Hajduk. Ubacio je Palaversa točno na Jurića, ali stoper Hajduka nije se najbolje snašao i katapultirao je loptu daleko od gola bivšeg suigrača Grbića.

• POČETAK 1'

Sve je spremno i sudac Ivan Bebek dao je znak za početak susreta. Prvi su s centra krenuli Lokosi.

• SASTAVI

Pola je sata do početka utakmice, a poznati su sastavi u kojima će momčadi večeras istrčati na Kranjčevićevu.

Lokomotiva (4-2-3-1)

Grbić - Karačić (c), Kolinger, Majstorović, Lecjaks - Jakić, Burić M. - Kastrati, Ivanušec, Uzuni - Radonjić

Hajduk (4-3-1-2)

Grbić - Bradarić, Lopez, Vučur, Tudor - Svatok, Nejašmić, Palaversa - Hamza - Gyurcso, Jairo

• NAJAVA

Lokomotiva će na Kranjčevićevoj ugostiti Hajduk. Oba kluba imaju 44 boda, a domaćini večerašnje utakmice nalaze se na četvrtom mjestu dok su 'bili' peti. Ova utakmica mogla bi dati veliku prednost jednom od spomenutih klubova jer bi tri boda u srazu s izravnim konkurentom na kraju mogla donijeti put u Europu.

Oreščanin još uvijek ne može računati na Miju Caktaša zbog crvenog kartona, a u prvoj ovosezonskoj utakmici na Kranjčevićevoj s 2-0 je slavila Lokomotiva. Na Poljudu je pak bolji bio Hajduk s 2-1.