Komentari 22

Dobili smo jeftine golove: Loše reakcije obrane su bile skupe...

1

Prva tri gola koja je primila Hrvatska stigla su nakon pogrešaka u našoj obrani. Prvo je Filip Benković igrao rukom, kod drugog gola je loše reagirao Josip Posavec, a kasnije je pogriješio i Borna Sosa

U samo tri minute Hrvatska je primila dva gola od Rumunja!

Nije bio to otvaranje Eura kakvom smo se nadali. Golovima Rumunja kumovale su dvije ozbiljne pogreške obrane Vatrenih u prvih 15 minuta igre u San Marinu.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:51

Filip Benković je u osmoj minuti igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac je odmah zatražio od pomoćnika u video sobi da mu puste ponovljenu snimku. Hrvatska je tako odmah na početku okusila gorčinu VAR-a. Nekada on pomogne, nekada i ne. Ali, najvažnije je da je sve po pravilima.

Benković je u akciji Rumunja pomalo nespretno reagirao, lopta mu se odbila od desnu ruku. Odmah se to vidjelo, sudac je samo trebao procijeniti je li njegova ruka bila u prirodnom položaju... i nakon duge provjere je presudio da nije. Penal je zabio Puscas. Posavec se bacio u svoju desnu stranu, a Rumunj je pucao u suprotnom smjeru. Bilo je to 1-0 za Rumunje.

- Nažalost po nas, penal je čist. Obrambeni igrač treba preuzeti rizik položaja svoje ruke. Mene zabrinjava što sucima toliko treba da provjere situacije preko VAR tehnologije - rekao je HRT-ov sudački ekspert Mario Strahonja.

Nova je pogreška uslijedila samo nekoliko minuta kasnije. U 14. je minuti loše reagirao Josip Posavec, krenuo je izboksati loptu nakon jednog ubačaja, ali ju je promašio. Naši su je igrači uspjeli izbiti s gol crte, ali je sve pratio Hagi, natrčao na loptu i sigurno pospremio za veliku prednost na samom početku!

Pogreške su se nastavile nizati i u rugom poluvremenu, a i za treći gol je kriva loša reakcija u našoj obrani. Posavec je nakon obrane gurnuo loptu u noge Borni Sosi, ali ju je on gurnuo točno u noge Balutu. Rumunj je 'lažnjakom' izbacio našu obranu i poslao projektil u prvi kut Posavca koji apsolutno ništa nije mogao.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.