Komentari 8

Lovren igrao prvi put u sezoni, MU na penale dobio trećeligaša

1

Manchester United se provukao u 4. kolo Liga kupa protiv trećeligaša Rochdalea tek boljim izvođenjem jedanaesteraca na Old Traffordu. Chelsea bez Kovačića dao sedam golova, Liverpool dobio Milton Keynes

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu u 3. kolu Carabao Cupa, u kojem je Liverpool slavio sa 2-0 (1-0) na gostovanju kod trećeligaša Milton Keynesa, dok Mateo Kovačić nije konkurirao za sastav Chelseaja koji je sa 7-1 svladao četvrtoligaša Grimsby Town. Lovrenu su to bile prve odigrane klupske minute ove sezone. Točnije, prve nakon pet mjeseci.

Manchester United se provukao u 4. kolo protiv trećeligaša Rochdalea tek boljim izvođenjem jedanaesteraca na Old Traffordu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a u raspucavanju 5-3 za "crvene vragove".

No, tri trećeligaša su uspjela izbaciti momčadi iz Premier lige. Oxford je s čak 4-0 pobijedio West Ham. Sunderland je s minimalnih 1-0 slavio u gostima kod Sheffield Uniteda, a Burton je sa 2-0 pred svojim navijačima nadigrao Bournemouth. Ta će utakmica ostati upamćena i po tri prekida zbog nestanka električne energije pa je sučev dodatak trajao čak 28 minuta.

Nakon 59 godina među 16 preostalih momčadi u engleskom Liga kupu neće biti nijednog drugoligaša. Posljednji koji je to mogao izboriti od momčadi iz Championshipa bio je Reading, ali je Wolverhampton ipak izborio prolaz u 4. kolo boljim izvođenjem jedanaesteraca. (jć)