LP: BATE Borisov 'sredio' Anderlecht u gostima

1

Završeno je svih 11 prvih utakmica 2. pretkola Lige prvaka koje su bile na rasporedu u srijedu. Najveće iznenađenje dogodilo se u Bruxellesu

Bjeloruski prvak BATE Borisov iznenađujuće je pobijedio domaći Anderlecht 2-1. Belgijski sastav je poveo 1-0 golom Gilleta u 66. minuti, a preokret donose Krivec u 69. iz jedanaesterca i Nahejčik u 87. minuti. Obje momčadi završile su utakmicu s deset igrača. Kod domaćina je crveni karton zaradio Wasilewski u 68. minuti, a kod gostiju Stasević u 75. minuti. Jednako je iznenađujući rezultat i iz Glasgowa, u kojem je finalist Kupa Uefe prošle sezone, momčad Rangersa, odigrala skromnih 0-0 protiv Kaunasa. Vrlo loše se proveo bečki Rapid na gostovanju kod ciparskog Anorthosisa, pretrpjevši poraz 3-0. Austrijski bi prvak vrlo lako mogao ostati bez predstavnika u 3. pretkolu.