Komentari 3

Lyon je 'okrenuo' rezultat, Lovren odigrao 90 minuta

1

U domaćem sastavu cijelu utakmicu odigrao je hrvatski branič Dejan Lovren. Bio jmu je to debi u Le Championnatu, po ocjenama dobar debi

Momčad Lyona pobijedila je na svom Gerlandu PSG sa 2-1 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 22. kola francuskog nogometnog prvenstva. U domaćem sastavu cijelu utakmicu odigrao je hrvatski branič Dejan Lovren. Bio je to njegov debi u Le Championnatu koji je začinio doprinosom za izjednačujući gol Lyona. Parižani su, naime, poveli golom Erdinga već u 10. minuti, ali su u 60. minuti ostali s čovjekom manje jer je crveni karton dobio Mamadou Sakho. Lyonov lov za preokretom urodio je plodom  napokon u 77. minuti. Delgado, koji je ušao u igru u 65. minuti umjesto bosanskog reprezentativca Miralema Pjanića, izveo je korner s lijeve strane, a Lovren je sjajno skočio i šutirao glavom, ali je njegov udarac odbio vratar gostiju, no, samo do Gomisa koji je iz neposredne blizine postigao pogodak. Samo četiri minute kasnije, Lyon je postigao i pobjedonosni pogodak. Bila je to lijepa akcija koju je efektnim udarcem glavom iz teške pozicije okrunio Cris. Lyon je u prvom poluvremenu zakazao, ali je na kraju ipak zaslužio sva tri boda. Mogao je čak i uvjerljivije slaviti, ali je Gomis u samoj završnici dvoboja pogodio gredu. Lovren je, kako je utakmica odmicala, bio sve bolji i sigurniji, zaslužio je dobru ocjenu za svoj nastup. Lyon se ovom pobjedom probio na četvrto mjesto na ljestvici s 39 bodova, koliko imaju i Monaco, odnosno Auxerre iza njega. Vodeći je Bordeaux s 48 bodova, a prate ga Montpellier s 42 i Lille sa 40 bodova.