Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Mađarska 'željezna lady' bila je najbrža i na 100 metara leđno

None Foto: SCANPIX DENMARK 3

25 METARSKI BAZEN Novi najbrži Europljanin na 400 mješovito je Mađar Peter Bernek, koji je naslijedio sunarodnjaka Davida Verraszta, a na 100 delfin je slavio Talijan Mattea Rivolte

Drugoga dana Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Kopenhagenu razdijeljeno je osam kompleta odličja.

Na 200 slobodno slavio je Litvanac Danas Rapsys, a to je njegova druga medalja na prvenstvu nakon što je u četvrtak osvojio broncu na 200 leđno.

Četvrto zlato za Rusiju priskrbio je Kiril Prigoda koji je na 200 prsno dugo plivao u vremenu novoga svjetskog rekorda, a u završnici je jedva, za 40 stotinki, bio brži od branitelja naslova i rekordera Nijemca Marca Kocha.

Novi najbrži Europljanin na 400 mješovito je Mađar Peter Bernek, koji je naslijedio sunarodnjaka Davida Verraszta, a na 100 delfin je slavio Talijan Mattea Rivolte. 

Kod plivačica je mađarska "željezna lady" i olimpijska prvakinja Katinka Hosszu na 100 leđno obranila naslov i došla do svog drugog zlata u Kopenhagenu.

LEN European Short Course Swimming Championships | Autor: SCANPIX DENMARK Foto: SCANPIX DENMARK

Za prvi nizozemski naslov postarala se na 50 delfin Ranomi Kromovidjodjo, koja je potom sudjelovala i u nizozemskom trijumfu na muško-ženskoj mješovitoj štafeti.Na 800 metara zlato je pripalo Nijemici Sarah Koehler. 

PLIVAČI

200 SLOBODNO

1. Danas Rapsys (LIT) 1:40.85

2. Aleksandr Krasnykh (RUS) 1:42.22

3. Duncan Scott (VBR) 1:43.07

 200 PRSNO

1. Kiril Prigoda (RUS) 2:01.11

2. Marco Koch (NJEM) 2:01.52

3. Mikhail Dorinov (RUS) 2:01.85

.400 MJEŠOVITO

1. Peter Bernek (MAĐ) 3:59.47

2. Philip Heintz (NJEM) 4:03.16

3. Gergely Gyurta (MAĐ) 4:03.36

 100 DELFIN

1. Matteo Rivolta (ITA) 49.93

2. Piero Codia (ITA) 49.96

3. Marius Kusch (NJEM) 50.01

PLIVAČICE

100 LEĐNO

1. Katinka Hosszu (MAĐ) 55.66

2. Kira Toussaint (NIZ) 56.21

3. Maria Kameneva (RUS) 57.01

 800 SLOBODNO

1. Sarah Koehler (NJEM) 8:10.65

2. Boglarka Kapas (MAĐ) 8:11.13

3. Simona Quadarella (ITA) 8:16.53

 

 50 DELFIN

1. Ranomi Kromowidjojo (NIZ) 24.78

2. Emilie Beckmann (DAN) 25.16

3. Maaike De Waard (NIZ) 25.46

 

MUŠKO-ŽENSKA ŠTAFETA 4x50  MJEŠOVITO

1. NIZOZEMSKA 1:37.71

2. BJELORUSIJA 1:37.74

3. FRANCUSKA 1:37.75

Komentiraj, znaš da želiš!