Komentari 11

Majstorski potez A. Foxa u novom porazu Medveščaka

9

Alba Volan je u Domu sportova pobijedila 4-3, ali navijači su ipak kući otišli zadovoljni. Vidjeli su gol kakvoga je teško vidjeti čak i na najvišoj razini

Želimo uzvratiti Albi za poraz na njihovom terenu, želimo to zbog navijača, govorio je John Hečimović nakon pobjede Medveščaka u Jesenicama. Ali nije ovog nedjeljnoh poslijepodneva ništa išlo po njegovom planu. Nakon samo šest i pol minuta Alba je već vodila 2-0 i pred Medveščakom je bio jako težak zadatak. Kada je Prpić izjednačio, otvorila se velika šansa za povratak u utakmicu. A onda - spektakl! Aaron Fox je stajao iza gola gostiju, dobio pak i ga prema sebi. Vješto ga je podignu na palicu i doslovce unio u gornji desni kut mađarskog gola. Sjajan gol za povratak u utakmicu u velikom stilu.
- Vježbam često ovakve udarce, jedanput sam zabio sličan gol u Njemačkoj. Led je bio dobar, a kada je tako lakše je izvesti ovakve poteze - rekao je Fox, a direktor Medveščaka Damir Gojanović oduševljeno dodao:
- To je nešto što se rijetko viđa, takav gol sam vidio jedanput u životu i to na internetu.
Nažalost, nije dugo na semaforu stajao taj izjednačen rezultat. Manje od dvije minute trebalo je Mađarima da se vrate u vodstvo, no Medveščak je preko Oluellettea opet došao do izjednačenja. Ali ni tih 3-3 Medveščak nije uspio zadržati, pet minuta prije kraja Alba je opet zabila i povela 4-3. Medveščak je do kraja pokušavao napasti, u završnici je još jedan igrač ušao umjesto golmana Kristana, ali nije išlo.
- Vjerovao sam da ćemo izdržati, ali ovo nam se stvarno često događa. Šteta, momčad je bila nervozna, ništa nam nije išlo. A odličan je bio i njihov golman - kaže Gojanović. Nije nezadovoljan direktor Medveščaka, svjestan je da je ova momčad nova u ligi.
- Nikad nije lako nadoknađivati zaostatak, pogotovo u ovakvim teškim utakmicama. Publika je bila sjajna, ali na kraju nikako ne možemo biti zadovoljni ovom utakmicom - kazao je Aaron Fox.