Mali Luksemburg šokirao Švicarce, Danci Porugalce

1

U srijedu je odigrana većina utakmica 2. kola kvalifikacija za SP. Najveće iznenađenje dana je Luksemburg, a opet je uvjerljiva bila Litva

Nogometaši Luksemburga priredili su najveće iznenađenje drugog kola europskih kvalifikacija svladavši Švicarsku kao gosti 2-1. Nadahnute luksemburžane u vodstvo je doveo Jeff Strasser u 28. minuti, a Blaise Nkufo u 43. minuti je izjednačio na 1-1.Pokušavali su Švicarci u drugom dijelu probiti obranu Luksemburga, no kako su gotovo svi igrači cijelo vrijeme bili iza lopte, nisu uspjeli. Onda šok! U 86. minuti iz jedne kontre Alphonse Lewick pogodio je za 2-1, najveću pobjedu Luksemburga u povijesti.
U skupini sedam nalazi se trenutni hit kvalifikacija, a to je Litva. Nakon odlične utakmice i pobjede nad Rumunjskom, Litavci su golovima Danilevičiusa bez poteškoća svladali Austriju 2-0. Sad su prvi na ljestvici, s tri boda pred austrijom, Srbijom, Francuskom i Rumunjskom.
Triler dana odigran je u Portugalu, gdje je Danska u sudačkoj nadoknadi postigla dva gola i pobijedila 3-2. Domaćini su u Lisabonu poveli u 42. minuti preko Nanija, a izjednačio je Bendtner u 84. minuti. Odmah u sljedećoj akciji Deco je iz penala povisio na 2-1. No, Portugalci nisu uspjeli sačuvati niti bod. Poulsen jeu 90. minuti pogodio za 2-2, a Jensen u 92. za veliku pobjedu Danaca.