Marijo Možnik osvojio broncu na Svjetskom kupu u Ostravi

1

Aktualni doprvak Europe na preči Marijo Možnik osvojio je broncu na Svjetskom kupu u Ostravi. Robert Seligman na konju s hvataljkama osvojio je četvrto mjesto

Aktualni doprvak Europe na preči, hrvatski gimnastičar Marijo Možnik, broncom na Svjetskom kupu u Ostravi zatvorio je svoju najbolju sezonu u karijeri.

Na posljednjem turniru Svjetskog kupa ove godine nije briljirao s vježbom, no nisu ni drugi, stoga je i s ocjenom 14,025 ipak osvojio medalju.

- Bio je ovo dramatičan rasplet. Marijo je nastupio prvi, puno toga je zeznuo, čupao se cijelo vrijeme da ne padne, kad sam vidio ocjenu pomislio sam da nema šanse, ali kad su počeli i drugi kiksati... - rekao je Marijev trener Tigran Gorički.

Ono najbitnije za Marija je da sezonu završava kao treći prečaš u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

- Konačno je završila sezona. Sad se može okrenuti revijalnim nastupima. Sisak, Slavonski Brod, Split, Čakovec, Zagreb - rekao je Gorički.

U finalu konja s hvataljkama nakon najbolje odrađenih kvalifikacija Robert Seligman je zauzeo četvrto mjesto s istom ocjenom (15,050) kao i dan prije. No, jučer su neki drugi bolje odradili posao. Robert je ukupno četvrti u 2012. na ovoj spravi, a upravo prva četvorica imaju izravan nastup sljedeće godine na A turnirima Svjetskog kupa.

Mladi Osječanin Andrej Korosteljev opet je napravio dobru vježbu na parteru i finale okončao na petom mjestu sa 14,550.