Komentari 30

Marin Čilić ispao u četvrtfinalu Brisbanea: Thiem prošao dalje

1

Uz skroman postotak prvog servisa od 53 posto Marin Čilić nije se mogao nadati prolasku u polufinale ATP-turnira u Brisbaneu. Dominic Thiem je slavio u tri seta

Marinu Čiliću ždrijeb je otvarao mogućnost sraza s Rogerom Federerom u polufinalu ATP-turnira iz serije 250 u Brisbaneu, ali zapeo je na stepenici niže. U prvom meču protiv Dominica Thiema Austrijanac je bio bolji 2-6, 7-6(4), 6-4 nakon dva sata i dvije minute igre.

Iako je rezultatski Marin bio uvjerljiv u prvom setu, napravivši dva breaka kod rezultata 3-2 odnosno 5-2 u svoju korist, ni tad ga servis nije služio, ubacio je tek 44 posto prvih udaraca.

Najbolji hrvatski tenisač popravio je postotak u drugom na 63 posto, ali nije mogao slomiti otpor 20-plasiranog na ATP-ljestvici. Nakon što je spasio jednu break-loptu kod 2-2, Marin je izgubio set u tie-breaku 7-4.

Meč je otišao u treći set, a kad je Čilić kod vodstva 3-2 za Thiema izvukao čak četiri break-lopte i nakon šest izjednačenja zadržao svoj servis, činilo se kako će psihološki slomiti protivnika, no nije. Kod servisa za ostanak u meču pri Thiemovu vodstvu 5-4 Marin nije osvojio ni poen i tu je bio kraj.