Komentari 8

Mate Bilić 'poludio': Sevilli tri komada u poluvremenu

3

Bivši napadač Hajduka proslavio se u prvih 45 minuta gostovanja njegova Sportinga na Sanchez Pizjuanu. Triput je zabio, a Sporting triput primio

Sevillini navijači bili su u potpunom šoku. Nakon 20 minuta prve utakmice njihove momčadi na svom stadionu Sanchez Pizjuan u novom prvenstvu, Sporting iz Gijona je vodio 2-0. U glavnoj ulozi momak iz Hrvatske - Mate Bilić! Prvi gol zabio je u 18. minuti, a na 2-0 povisio je samo dvije minute kasnije. Diego Castro je efektnim driblingom ušao u šesnaesterac, dao je za Bilića, koji je lijevom nogom prebacio Palopa.
Samo minutu nakon Bilićeva drugog gola Sevilla je smanjila na 2-1. S desne strane nabacio je Jesus Navas, a glavom iz blizine pogodio Urugvajac Chevanton. No pravi Sevillin 'uragan' dogodio se između 36. i 37. minute. Prvo je Kanoute izjednačio na 2-2, a već u idućem napadu Enzo Maresca je dobio malo prostora na vrhu šesnaesterca i pogodio od stative za potpuni preokret.
Kada se očekivalo da će momčadi na odmor otići s rezultatom 3-2, u šesnaestercu je u posljednjim sekundama srušen Carmelo. Loptu je na bijelu točku postavio Mate Bilić i snažnim udarcem u rašlje donio novo izjednačenje. Tako efektno izveden penal ne viđa se često...
U nastavku je Kanoute zabio svoj drugi gol i donio Sevilli 4-3 pobjedu.