Mechelenov junak Pandža: To je baš neopisiv osjećaj!

1

Jeste li čuli kako navijači skandiraju moje ime? Sretan sam jer sam, kao i protiv Zulte Waregema, rekao ja Boris Pandža, novi junak Mechelena

Boris Pandža, 23-godišnji bosansko-hercegovački nogometaš belgijskog Mechelena, u kratkom je razdoblju dvaput svojim golovima donosio pobjede svojoj novoj momčadi. Pandža je minule četiri sezone igrao za splitski Hajduk, a ljetos se skrasio u Mechelenu, momčadi koja je odlično započela natjecanje u Jupiler ligi ove sezone. Mechelen je prvenstvo otvorio sa četiri uzastopne pobjede, a u jednoj od njih, u gostima kod Zulte Waregema 2-1 u 2. kolu, Pandža je postigao gol odluke u 87. minuti. U petak je Mechelen na svom stadionu svladao renomiranu momčad Standarda iz Liegea 1-0, a najveći junak 'žuto-crvenih' opet je bio Pandža, strijelac pogotka u 85. minuti. Tom Soetaers, koji je ušao u igru u 80. minuti, izveo je slobodni udarac s lijeve strane, a Pandža je izvrsno reagirao u kaznenom prostoru gostiju, te je preciznim udarcem glavom donio erupciju radosti krcatih tribina.
- Kakav je to neopisiv osjećaj nakon što postignete pogodak za pobjedu! Jeste li čuli kako navijači skandiraju moje ime? Sretan sam jer sam, kao i protiv Zulte Waregema, zabio pogodak odluke za moju momčad. Kada vidite kakva je radost u momčadi i među navijačima zbog ove pobjede, mogu reći da sam ponosan što sam dio ove momčadi. Jesam li vježbao prekide koje izvodi Soetaers? Ništa posebno, to je poput navigacije (smijeh). Važno je dobro se postaviti i nadati se da će lopta završiti u suparničkoj mreži – rekao je Pandža nakon dvoboja. Njegova momčad je protiv Standarda ubilježila petu pobjedu u 7. kolu Jupiler lige, te sada na drugom mjestu ima 16 bodova, koliko i vodeći Genk, ali uz utakmicu manje od Mechelena.