Komentari 81

Medveščak izjednačio seriju: U Salzburgu je 'pukla petarda'

1

Ključna se pokazala druga trećina u kojoj su 'medvjedi' zabili dva gola i tako si otvorili put do pobjede. U 32. minuti zabio je Sertich, a tri minute kasnije Miller

Hokejaši Medveščaka vratili su Red Bullu za poraz u Zagrebu i pobjedom u Salzburgu 5-2 (1-1, 2-0, 2-1) izjednačili četvrtfinalnu seriju EBEL-a na 2-2.

'Medvjedi' su bili oslabljeni neigranjem Geoffa Waugha i Brandona Bucka, a ni stvari u Salzburgu nisu krenule po planu. Domaćini su poveli u 12. minuti golom Justina Di Benedetta. Do kraja prve trećine Medveščak je izjednačio i to golom Darija Kostovića u 16. minuta.

Ključna se pokazala druga trećina u kojoj su 'medvjedi' zabili dva gola i tako si otvorili put do pobjede. U 32. minuti za 2-1 zabio je Andy Sertich, a samo tri minute kasnije za dva razlike pogodio je Adam Miller.

Kada je u 47. minuti zabio povratnik Kyle Greentree za 4-1 slavlje navijača Medveščaka moglo je početi. Red Bull je do kraja utakmice smanjio na 4-2 golom Stevena Regiera u 50. minuti. Konačnih 5-2 u posljednjoj minuti utakmice postavio je Kenneth Macaulay.

- Oni su pali pod pritiskom jer bi pobjedom poveli 3-1 u seriji i bili blizu ukupne pobjede u seriji - rekao je team manager Medveščaka Dragutin Ljubić, te otkrio s kojim su se problemima borili 'medvjedi':

- Martinović, Kostović i Yelovich igrali su pod virozom.

- Ovaj put zabijali smo zicere, to je presudilo. Također, kod 1:1 obranili smo se minutu i 41 sekundu pet na tri, to je bilo jako važno. Odigrali smo jako pametno, čvrsto u obrani - rekao je Ljubić, te dodao:

- Iako, da je Sertich zabio i da smo dobili onu drugu utakmicu u Salzburgu, vjerujem da bi bilo 4:0 u seriji za nas.

Peta utakmice serije igra se u utorak u Zagrebu. Pobjednik će biti ona ekipa koja prva dođe do četiri pobjede.

- Sad smo mi u psihološkoj prednosti, a oni će biti umorni i od puta. Mali pritisak će nam biti publika, koja će očekivati pobjedu - zaključio je Ljubić.