Komentari 503

Mbappé je rasturio Argentince, usamljeni Messi vraća se kući!

9

Francuska je prva reprezentacija koja je osigurala plasman u četvrtfinale. Oni su u fantastičnom dvoboju pobijedili Argentince 4-3 i prošli dalje. Junak utakmice bio je sjajni Mbappé koji je zabio dva gola i izborio penal

"Tricolori" su prva reprezentacija koja je osigurala plasman u četvrtfinale nakon pobjede protiv Argentine 4-3 u fantastičnoj utakmici koja je opravdala sva očekivanja. Junak utakmice bio je mladi Kylian Mbappé (19) koji je zabio dva gola i izborio penal za početno vodstvo te prema SofaScoreu izabran za igrača utakmice. Cijelu utakmice terorizirao je mladi Francuz obranu Argentine i cijelo vrijeme bio za njih nerješiva enigma. Strijelci za Francusku bili su još Griezmann i desni bek Pavard.

Od početka su Francuzi silovito krenuli u utakmicu i već u 9. minuti imali sjajnu priliku. Pucao je Antoine Griezmann iz slobodnog udarca i pogodio prečku pored nemoćnog Armanija. No, samo par minuta poslije Francuzi dolaze u vodstvo. Pretrčao je Mbappé skoro cijeli teren, došao do kaznenog prostora Gauča gdje ga je srušio Mercado, a sudac Alireza Faghani bez previše razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Siguran je bio Griezmann u 13. minuti zabivši svoj drugi gol na Mundijalu.

Nakon vodećeg gola povukli su se Francuzi, a par minuta prije kraja prvog dijela sustigla ih je kazna. Primio je loptu Di Maria potpuno sam na 27 metara od gola "pijetlova" i fantastično pogodio za izjednačenje u 41. minuti pored nemoćnog Llorisa.

Na samom početku drugog poluvremena Argentina dolazi do potpunog preokreta, Pucao je Messi iz obećavajuće situacije, a lopta je na putu do gola pogodila Mercada i prevarila Llorisa za vodstvo Argentine 2-1 u 48. minuti. Nakon što su se našli u zaostatku Francuzi su krenuli još žešće i jače, a to im se ubrzo isplatilo. U 57. minuti izjednačili su "Tricolori" nakon fantastičnog gola desnog beka Benjamina Pavarda. Opalio je igrač Stuttgarta iz poluvoleja s ruba šesnaesterca i sjajno pogodio.

Nakon toga Mbappé je preuzeo stvar u svoje ruke i osigurao Francuzima veliki preokret i prolazak dalje. Prvo je zabio u 64. minuti nakon velike greške golmana Argentine Armanija, pa onda u 68. minuti zaključio sjajnu partiju svojim drugim golom na utakmici s kojim je otpratio Lea Messija kući.

Nadu za još jedan preokret Argentincima dao je Agüero u 93. minuti, no bilo je za potpuni preokret bilo je prekasno. Tako smo već nakon osmine finala ostali i bez drugog finalista s prošlog SP-a koji se igrao u Brazilu. Branitelj naslova Njemačka ispala je još raniej u skupini...

Francuzi su ponovili uspjeh s prošlogodišnjeg Mundijala i plasirali se u četvrtfinale. Tamo će ih čekati pobjednik susreta između Urugvaja i Portugala, a ta utakmica igra se večeras u 20 sati.

POGLEDAJ NAVIJAČKI HIT: MOJA CROATIA

Sada napokon i ti možeš nositi majice iz najslušanijeg navijačkog spota "Moja Croatia". Od danas ih možeš kupiti na stranici ŽUTI KLIK.

Zgrabi svoju majicu što prije jer zalihe su ograničene!