Komentari 119

Messi i Felix se skoro potukli, a Atletico srušio Barcu za finale!

8

Atletico Madrid je nevjerojatnim preokretom u samo šest minuta srušio Barcelonu u polufinalu španjolskog Superkupa, a u finalu će igrati protiv Real Madrida...

Barcelona je u 80. minuti imala 2-1 i dva poništena gola, a samo šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 3-2 za Atletico Madrid! Družina Diega Simeonea opet je pokazala muda i senzacionalno je preokrenula Katalonce za finale španjolskog Superkupa. Tamo će igrati protiv Real Madrida koji je u srijedu srušio Valenciju 3-1.

00:14

Bila je to utakmica u kojoj su frcale iskre od prve sekunde, išlo se žestoko na svaku loptu, u kost, kako se kaže, a VAR je i poništio Barci dva gola. U takvim uvjetima se u prvom dijelu puno bolje snašao Atletico koji je uspio odoljeti Barci, a bilo je toliko vatreno da su se krajem prvog dijela sukobili Joao Felix i Leo Messi. Portugalac je očito malo poletio pa je krenuo nešto objašnjavati Leu, kojem, naravno, to nije najbolje sjelo pa mu je uzvratio na isti način. Razmijenili su nekoliko riječi, a onda su stvar došli spasiti Luis Suarez i Stefan Savić, a sudac ih je zbog 'spašavanja' nagradio žutim kartonima jer je i njima pobjegla pokoja psovka.

Spanish Super Cup - Semi Final - FC Barcelona v Atletico Madrid

U drugom dijelu je Atletico šokirao Barcu i zabili su nakon samo 17 sekundi. Koke je zamijenio Herreru, Madriđani su lijepo iskombinirali do peterca Blaugrane, a tamo je lopta završila kod Kokea koji je mirno zabio.

Taj gol kao da je naljutio Katalonce koji su dodali gas više i ubrzo preokrenuli. Leo Messi je u 51. minuti pokazao Felixu kako to majstori rade i desnom nogom je sjajno pogodio Oblakov desni donji kut. Argentinac je pet minuta kasnije zabio predivan gol nakon što je sjajno prošao dvojicu igrača Atletica, ali VAR i sudac su ga zajedničkoj suradnji poništili.

No već u 62. minuti Katalonci su opet slavili i ovaj put ih nitko nije mogao prekinuti. Alba je poput buldožera probio desnu stranu i ubacio u peterac na Suareza koji je pucao glavom, ali Oblak mu je skinuo. Na pravom mjestu u pravo vrijeme bio je Antoine Griezmann koji je glavom zabio u praznu mrežu protiv bivšeg kluba, no iz poštovanja prema njima, gol nije slavio.

Barca je desetak minuta kasnije imala šah-mat poziciju nakon što su zabili gol preko Piquea, ali VAR je opet djelovao i poništio Barceloni i drugi gol. A onda je uslijedio šok. Prvo je Neto srušio Moratu u svome petercu, a isti igrač je i realizirao penal, a u 86. minuti Madriđani su odigrali munjevitu kontru i preko Coree potpuno preokrenuli.

Šokirana Barca je pokušala izjednačiti, ali to su više bili očajnički pokušaji i Leo Messi je na kraju utakmice morao stisnuti ruku Joau Felixu i čestitati mu na pobjedi. Ivan Rakitić igrao je od 86. minute kada je zamijenio Sergija Busquetsa...

Atletico je sjajnim preokretom i pobjedom od 3-2 osigurao finale Superkupa gdje će igrati protiv Reala koji je u srijedu pobijedio Valenciju 3-1. Susret je na rasporedu u nedjelju od 19 sati u Jeddahu, Saudijskoj Arabiji, mjestu gdje se i igra cijeli Superkup.

U ovoj utakmici frcale su iskre kao lude, a ništa blaže neće biti niti u nedjelju. Pa ipak je riječ o gradskom derbiju!