Komentari 78

Messi se vratio, Barca izgubila! Modrić asistirao u slavlju Reala

1

Betis je iznenadio Barcelonu na Nou Campu 4-3! Kataloncima nije pomogao ni čudesni Messi s dva gola i asistencijom. Rakitić je dobio crveni karton u drugom dijelu. Real je slavio kod Celte 4-2.

Veliki šok nanio je Real Betis Kataloniji i glavnom gradu te pokrajine. Pobijedila ih je momčad iz Seville Barcelonu sa 4-3 u 12. kolu, i to na Camp Nou. Bila je to prva utakmica Lea Messija nakon ozljede nadlaktice koju neće baš pamtiti po dobrome, a naš Ivan Rakitić je pocrvenio je u 81. minuti.

Bila je to utakmica u kojoj je Betis igrao kao Barcelona inače. Kontrolirali su posjed, odigravali kao ludi, sijevale su tu kontre sa svih strana, a igrači Barce su bili potpuno nemoćni. Ludi rasplet u kojem su golovi padali svako malo. Barca se vrati, a Betis opet zabije. Do kraja poluvremena je ter Stegen čak dva puta vadio loptu iz mreže! Poslao je loptu Carvalho na krilo za Juniora, koji je prvo biciklom malo izvozao Sergi Roberta, pa onda neobranjivo zabio u prvi kut u 20. minuti.

Drugi gol djelo je veterana Joaquina, a akcija je odrađena kao iz udžbenika. Poslao je Carvalho loptu na krilo za Lorena, ovaj ju proslijedio u sredinu ali tamo nije nikoga bilo, no ispalo je savršeno. Lopta je došla do Tella koji to šalje za Joaquina, a ovaj to neometan posprema za veliko vodstvo, bila je to 34.

Uspjela je Barcelona u drugom dijelu doći do gola i do koje kakve nade za preokret, no Betis je igrao danas fantastično. Zabio je Messi u 67. iz penala za 1-2, ali samo četiri minute poslije Lo Celso vraća prednost na dva razlike. Bila je to velika pogreška ter Stegena kojemu je lopta prošla kroz ruke.

Barca se i dalje nije predavala, a Arturo Vidal je u 79. minuti zabio za posljednji voz. Navijači su se nabrijali, svi su vjerovali u preokret. Ali, onda pljusketina! Samo dvije minute poslije Ivan Rakitić uklizao je Lo Celsu i dobio drugi žuti karton, što je značilo crveni. Bili su svjesni na Camp Nou, da je tu kraj, a potvrdu toga im je donio Canales golom u 83. za 4-2. Konačni rezultat postavio je Leo Messi svojim drugim golom.

Real slavio kod Celte, Modrićeva sjajna asistencija

Nogometaši madridskog Reala u posljednjem su dvoboju 12. kola španjolskog prvenstva kao gosti svladali Celtu u Vigu 4-2, a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za prvi gol "kraljevskog kluba".

Modrić je odličnom okomitom loptom u 23. minuti proigrao Benzemu koji je rutinski zatresao mrežu. Real je povećao prednost u 56. minuti kada je udarac Benzeme prošao kroz noge vrataru Celte Alvarezu, udario u vratnicu od koje se odbio u tijelo nesretnog braniča domaćih Cabrala kojemu je pripisan autogol.

Celta je smanjila lijepim golom Huga Malla u 61. minuti, no Real je ipak osigurao pobjedu iz sumnjivog kaznenog udarca kojega je u 83. minuti iskoristio Sergio Ramos da bi u sudačkoj nadoknadi prvo Ceballos povisio na 4-1, a onda i Brais smanjio na konačnih 4-2.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real koji je i dalje šesti na ljestvici, ali sada sa 20 bodova, samo četiri manje od vodeće Barcelone, dok je Celta 14. sa 14 bodova.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Reala u svim natjecanjima nakon smjene trenera kada je Julena Lopeteguija zamijenio Santiago Solari.

REZULTATI 12. KOLA,
Petak:
Levante - Real S. 1-3 (Rodriguez 4 / Hernandez 73, Juanmi 77, Oiarzabal 83)
Subota:
Valladolid - Eibar 0-0
Getafe - Valencia 0-1 (Parejo 81-11m)
Atletico - Athletic 3-2 (Partey 62, Hernandez 80, Godin 90+1 / Williams 36, 64)
Girona - Leganes 0-0
Nedjelja:
Alaves - Huesca 2-1 (Jony 41, Sobrino 68 / Moi Gomez 35)
Barcelona - Betis 3-4 (Messi 68-11m, 90+2, Vidal 79 / Firpo 20, Joaquin 34, Lo Celso 71, Canales 83)
Sevilla - Espanyol 2-1 (Mercado 70, Ben Yedder 89 / Iglesias 38)
Rayo Vallecano - Villarreal 2-2 (De Tomas 45+1, Garcia Rivera 66 / Chukwueze 33, Sansone 80)
Celta - Real M. 2-4 (Mallo 61, Brais 90+4 / Benzema 23, Cabral 56-ag, Sergio Ramos 83-11m, Ceballos 90+1)