Komentari 16

Milan u 97. minuti do pobjede, ozlijedio se Gonzalo Higuain...

1

Na Apeninima su odigrani dvoboji 11. kola talijanske Serie A, a Milan je u dramatičnoj utakmici osvojio sva tri boda kod Udinesea golom Romagnolija u 97. minuti (0-1).

Utakmicu je obilježila ozljeda Gonzala Higuaina, koji je zamijenjen u 34. minuti zbog bolova u leđima.

Prve su informacije da je samo dobio udarac u kuk i izišao zbog mjera opreza. Da ga Gattuso poštedi za derbi s Juventusom iduće nedjelje. Higuain nema u ugovoru klauzulu da ne smije igrati protiv Juventusa, svoga kluba koji ga je posudio.

Suso se napromašivao, obojica golmana imali su posla, a u sudačkoj nadoknadi drama!

U 95. minuti je zbog starta s leđa Udineseov Nuytinck dobio crveni karton, a u 96. je Romagnoli nakon kontre i dodavanja Cutronea i Susa zatresao mrežu za 0:1! Već je skinuo dres, ludo slavio, kad je pomoćni sudac podigao zastavicu!

No, VAR je ispravno utvrdio da nikakvog zaleđa nije bilo i Milan je osvojio tri boda.

Andrija Balić ušao je u 83. minuti i odmah opasno zapucao s 20-ak metara, preko gola. Halilović nije bio ni na klupi, kao ni Strinić koji još nije u pogonu.

Lazio na svom Olimpicu nije imao problema sa SPAL-om, završilo je 4:1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ciro Immobile, Milan Badelj zbog ozljede nije konkurirao za sastav, dok je za Lazio do 63. minute na travnjaku bio Senad Lulić. Lorenco Šimić s klupe je pratio poraz svoje momčadi.

Chievo je još jednom razočarao svoje navijače, ovoga puta poražen (2:0) je od Sassuola, te je i dalje jedini bez pobjede u Serie A. Adrian Šemper ostao je na klupi...

Torino je visoko slavio (4:1) kod Sampdorije, a nova dva gola za goste je postigao Andrea Belotti. Do nove gostujuće pobjede stigla je i Atalanta (Mario Pašalić zaigrao od 82. minute) koja je do tri boda stigla kod Bologne. Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Parma i Frosinone, Stipe Perica nije konkurirao za gostujuću momčad...

Preostali današnji rezultati 11. kola:
Lazio - SPAL 4:1 (Immobile 2, Cataldi, Parolo / Antenucci), Chievo - Sassuolo 0:2(Di Francesco, Giaccherini-ag), Parma - Frosinone 0:0Sampdoria - Torino 1:4(Quagliarella / Belotti 2, Falque, Izzo), Bologna - Atalanta 1:2 (Mbaye / Mancini, Zapata).