Komentari 65

Mini 'vatreni' razbili Moldavce u Gorici, Vlašić zabio dva gola

7

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti uvjerljivo je pobijedila Moldaviju 4-0 u Velikoj Gorici, u šestom kolu kvalifikacija za Euro 2019. Nikola Moro se ozlijedio, a Nikola Vlašić bio dvostruki strijelac

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine ostala je u igri za plasman u doigravanje za završni turnir Eura 2019. nakon što je u utorak u Velikoj Gorici slavila protiv Moldavije 4-0 (1-0).

Izabranici Nenada Gračana uspjeli su se u Velikoj Gorici vratiti u pobjednički kolosijek nakon poraza kod Češke (1-2), a uvjerljivom pobjedom nad Moldavcima čvrsto su prigrabili drugo mjesto skupine.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Nikola Vlašić koji je u 35. minuti centaršut Alena Halilovića glavom pospremio u mrežu. U 47. minuti Halilović je proigrao igrača Admire Marina Jakoliša koji predivnom fintom vara moldavskog golmana i povisuje na 2-0, da bi dvije minute kasnije vratar Cebotari neshvatljivo kroz noge propustio udarac Vlašića tjemenom s čak 16 metara. U 75. minuti igrač Lokomotive Fran Karačić glavom pogađa za konačnih 4-0 nakon asistencije Andrije Balića.

Jedina loša vijest je ozljeda igrača Dinama Nikole Mora koji je uz velike bolove napustio travnjak već u 10. minuti.

Stravična ozljeda! Nikoli Mori pukli prednji križni ligamenti...

U drugoj utakmici skupine Grčka je kod kuće s uvjerljivih 3-0 slavila protiv Češke. Na ljestvici vodi Grčka s 19 bodova, Hrvatska je druga sa 16, a potom slijede Bjelorusija i Češka s po 10 bodova, Moldavija s tri i San Marino bez bodova.

Pobjednici devet skupina idu izravno u doigravanje za EURO u Italiji i San Marinu, kao i četiri najbolje drugoplasirane selekcije. Hrvatska sljedeću utakmicu igra tek 10. rujna u gostima kod Bjelorusije, 12. listopada očekuje ih ključni susret za prvo mjesto kod kuće protiv Grčke.