Komentari 79

Modrića i društvo izludio Rulli: 'Kraljevi' izgubili od Sociedada

1

Nogometaši Real Madrida nastavili su s lošim igrama u španjolskom prvenstvu. Nakon što su pretkraj utakmice kod Villareala prosuli dva boda, sad su kod kuće protiv Sociedada izgubili sva tri

Luka Modrić pokušavao je izvana, 'hranio' loptama Benzemu i Viniciusa, ali lopta nije htjela u gol. Real Madrid je u dvoboju Reala  kod kuće izgubio od Sociedada rezultatom 2-0.

La Liga Santander - Real Madrid v Real Sociedad

Pogotke za goste iz San Sebastiana postigli su Willian Jose (3-11m) i Ruben Pardo (83). Madriđani su na početku utakmice odmah šokirani jer je Willian zabio iz penala nakon što je Casemiro nespretno srušio Merina u šesnaestercu.

Preuzeli su tada inicijativu 'kraljevi' i dominirali prvim poluvremenom. Pokušavali su izvana, centaršutevima, driblinzima i izašli u nekoliko odličnih prilika. Ali, odlični Geronimo Rulli svojim je obranama dobro čuvao mrežu, a kad je lopta otišla iza njegovih leđa odsjela je samo na okviru gola. Na odmor se otišlo s vodstvom gostiju od 1-0.

U nastavku igre ponovno su opasno krenuli Madriđani, ali u 61. minuti unazadila ih je još jedna glupost. Vazquez kao da je zaboravio na žuti karton iz prvog dijela, pa je u 61. minuti dobio i drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton nakon prekršaja kojim je spriječio kontru na sredini terena.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za madridski sastav, a u 75 minuti dobio je žuti karton zbog, kako je sudac smatrao, nesportskog prekršaja. U mnogo su navrata razgovarali igrači domaćeg sastava sa sucem Munuerom od kojeg su u dva navrata tražili penal, ali ga nisu dobili.

Do kraja utakmice još je jedan udarac završio u golu Courtoisa jer se Real Madrid odlučio za opću ofenzivu što ih je na kraju i koštalo. Odlično je iskoristio manjak igrača u obrani Willian Jose i nabacio za Parda koji glavom zakucava za konačnih 2-0.

Ovim porazom 'kraljevi' su ostali peti sa 30 bodova, sedam manje od vodeće Barcelone, koja od gostuje kod Getafea, dok je Real Sociedad skočio na 11. mjesto sa 22 boda.

Ranije u nedjelju su u derbiju kola Sevilla i Atletico igrali 1-1 (1-1). Domaće je u vodstvo doveo Ben Yedder (37), a poravnao je Griezmann (45). Nikola Kalinić ostao je na klupi Atletica.