Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Fener je dobio Belgijce, za prvo mjesto Dinamu treba još bod...

None Foto: OSMAN ORSAL

U prvoj utakmici 4. kola Europske lige u skupini D, Fenerbahče je kod kuće slavio protiv Anderlechta rezultatom 2-0. Pobjedu Turcima donijeli su Valbuena i Frey u drugom poluvremenu

Modrima je dovoljan bod za proljeće u Europi, to se znalo i prije. Nakon utakmice Fenerbahčea i Anderlechta (2-0 za turski klub), sad je jasno i kako Dinamu pobjeda protiv Spartaka iz Trnave ne garantira da će biti prvi u skupini, iako bi s tri boda protiv Trnave bio na korak do tog prvog mjesta.

Fenerbahče je s 2-0 pobijedio Anderlecht i tako učvrstio drugu poziciju skupine D sa 7 bodova iz četiri utakmice. Fener je mogao do vodstva u 18., ali Slimani šalje glavom kraj gola, a ni minutu kasnije Kaldirim upropaštava stopostotnu priliku. Pred sam kraj poluvremena trese se prečka Fenerova gola kad je iz slobodnjaka dobro pucao Trebel, ali centimetri su ga dijelili od gola.

U nastavku igre domaći su ponovno propustili dvije velike prilike - prvo je Elmas dobro rastegnuo Diddilona, a zatim je i Slimani upropastio situaciju 3 na 2. Erupcija oduševljenja dogodila se u 71. minuti kad je Valbuenin ubačaj na kraju svega završio u golu.

Tri minute kasnije utakmica je riješena jer je Valbuena ukrao loptu posljednjem igraču gostujuće obrane i asistirao za Freya koji je postavio konačnih 2-0.

Za Modre to znači da će za prvo mjesto odlučivati posljednje dvije utakmice.

Dinamo je protiv Spartaka iz Trnave (3-1) osigurao europsko proljeće, a u sljedećim susretima protiv Anderlechta i Fenerbahčea potreban im je samo bod za potvrdu prvog mjesta u skupini D.