Monaco naših Leke i Pokrivača stradao u Caenu

1

Golom Samboua u šestoj minuti vodili su nogometaši Monaca na gostovanju kod Caena sve do 61. minute. Do kraja su primili četiri gola

Klub iz Kneževine, za kojeg su nastupili Jerko Leko i Nikola Pokrivač, izgubio je na kraju dvoboj 30. kola francuske nogometne lige 4-1. Nogometaši brazilskog trenera Ricarda Gomesa nisu pobijedili u osam posljednjih prvenstvenih dvoboja, od čega su pet puta izgubili i triput remizirali. Njihova je gol razlika u tom periodu porazna: tri zabijena, dvadeset primljenih golova! U nesretnoj su završnici dva gola primili i iz 11-eraca. Jerko Leko odigrao je na poziciji zadnjega veznog igrača svih devedeset minuta i zaradio žuti karton. Nikola Pokrivač ušao je u igru s klupe umjesto Meriema u 74. minuti. Valenciennes je olakšao Lyonu put k naslovu pobijedivši na svom terenu drugoplasirani Bordeaux 3-1, a najveće iznenađenje kola priredio je 18-oplasirani Sochaux koji je kao gost odnio sva tri boda s Velodromea. Gosti su pobijedili Marseille 1-0, a gol odluke zabio je Ndaw već u trećoj minuti dvoboja.
Le Championnat, 30. kolo: Nancy – Metz 2-1 (Hadji 51, Zerka 88 / Bessat 87) Valenciennes – Bordeaux 3-1 (Roudet 10, Sebo 64, Savidan 77 / Wendel 14) Marseille – Sochaux 0-1 (Ndaw 3) Nice – Lorient 1-2 (Kone 51 / Vahirua 10, Saifi 71) Toulouse – Le Mans 1-1 (Gignac 62 / Yebda 28) Strasbourg – Lille 0-1 (Mavuba 83) Auxerre – Saint-Etienne 1-3 (Benalouane 5-ag / Landrin 63, Ilan 70, Feinduono 80) Caen – Monaco 4-1 (Hengbart 61-11m, Sorbon 76, Gouffran 85-11m, Jemaa 90+3 / Lo Sambou 6)