Mujan i Ibričić otvorili susret, zapečatio ga Ante Vukušić

5

Iako su se hajdukovci potrudili briljirati na početku utakmice za goste Domžale, na kraju su ih pobjede koštali dinamovac i hajdukovac u redovima domaće momčadi, Olimpije...

Nogometaši Olimpije bili su bolji u  derbi dvoboju drugog kola prve slovenske lige od momčadi Domžale 4:2. Iako je tandem dvaju hajdukovaca otvorio golijadu na susretu, zapečatili su ju dinamovac i hajdukovac  s pogocima za pobjedu "zelenih" .

00:30

Olimpija je bolje ušla u utakmicu i dva puta u prvih 10 minuta prijetila golu Domžala. Prvo preko Savića, a onda i Menala. Ipak, prvi je do pogodaka došao Domžale. Bivši igrači Hajduka, Tonči Mujan i Senijad Ibričić bili su jedne od glavnih zvijezda. Mujan je poslao povratnu loptu na rub šesnaesterca odakle je Ibričić savršeno naciljao i zabio gol.

Mario Stanić vs. HNS: Čuvaj se političara i kad ti darove nose

Četiri minute poslije bilo je već  2-0 za goste. Potegnuo je s ruba šesnaesterca Karić, a od noge Olimpijina braniča odbila se lopta, promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara Vidmara. No, gosti su stali,a domaćini odjednom ubacili u petu brzinu.

Dinamovac na posudbi u Olimpiji, Luka Menalo stvarao je sjajne šanse. U jednom prodoru nabacio loptu koju je u vlastitu mrežu skrenuo Dobrovoljc i autogolom smanjio prednost svoje momčadi. Duga lopta iz polovice Olimpije pala je točno pred veznjaka Domžala Klemenčića koji je jako loše glavom vratio loptu prema svom vrataru. Njihovom nesporazumu kumovao je Stefan Savić i zabio za 2-2 prije odlaska na pauzu.

U 65. minuti ušao među redove Olimpije, Ante Vukušić, još jedan bivši Hajdukovac. U 71. susreta Olimpija je napokon okrenula rezultat golom Valenčića, da bi u 85. minuti iz svoje prve i jedine prave šanse na ubačaj Suljića glavom pogodio Vukušić za konačnih  4-2.