Komentari 9

Na Nou Campu Barcelona i Chelsea samo remizirali...

9

Nakon prve utakmice polufinala LP-a između Barcelone i Chelsea sve je ostalo otvoreno. Težak ogled za obje momčadi završio je 0-0

Nogometaši Barcelone i Chelseaja odigrali su 0-0 u prvom velikom okršaju u polufinalu Lige prvaka na Nou Campu. Domaćini su bolje otvorili utakmicu, uspostavili kontrolu na terenu, a veliku priliku imao je Samuel Eto'o već u drugoj minuti. Nabačenu loptu iz mrtvoga kuta stigao je glavom, lopta je išla po crti, no nije htjela u gol. Tad je Chelsea uspio zaustaviti nalete Barcelone i dva su protivnika bila gotovo ravnopravna. Sve  do 38. minute kad je najveću priliku za Chelsea na utakmici imao Didier Drogba. Silovito je dvaput pucao, no Valdez je na golu bio siguran.
U drugom poluvremenu nastavilo se nadmudrivanje divova, a novu veliku priliku imao je Eto'o u 69. minuti kada je promašio zicer. Lijepo je "okrenuo" Alexa, no ispriječio se izvrsni Petr Čeh. Samo četiri minute kasnije Bosingwa je povukao Thierryja Henryja u kaznenom prostoru, no sudac nije primijetio čisti penal. Probala su oba trenera izmjenama pred kraj osvježiti svoje momčadi, no nije uspjelo niti Guardioli niti Hiddinku. Još dvije velike prilike imala je Barca prije kraja, u 90. minuti Bojan Krkić se na ubacivanje Alvesa nije snašao sam pred Čehom, a potom je Hleb pucao u večeras izvrsnoga golmana. Nakon "prvog poluvremena" tako sve ostaje otvoreno iako je u maloj prednosti Barcelona, koja kod kuće nije primila gol. Dodajmo kako ove sezone niti u Primeri niti u LP-u niti jedna močad nije otišla iz Barcelone a da nije primila gol. Nitko osim Chelseaja...