Komentari 4

Na što je spao bivši njemački prvak: Susret otvorio s 0-14!

1

Rukometaši Lemga izgledali su kao amateri u prvoj polovici prvog poluvremena njihove utakmice kod Löwena. Zabijali su im iz svih mogućih pozicija, a gledatelji su s podsmijehom dočekali njihov prvi gol

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena očekivano su na svom parketu u četvrtak pobijedili Lemgo u utakmici 20. kola njemačkog prvenstva, no ono što će ostati upamćeno s te utakmice katastrofalno je otvaranje gostiju, inače bivšeg prvaka Njemačke iz 1997. i 2003. godine.

Naime, Löwen je utakmicu otvorio nestvarnom serijom od 14-0, a prvi gol Lemgo je zabio tek u 17. minuti. Kad je Christof Therekauf uspio probiti domaćeg golmana, čak su i navijači Löwena sarkastično zapljeskali.

Do poluvremena je rezultat na semaforu pokazivao 23 primljena gola gostiju, koliko neki prime za cijelu utakmicu (!) i četiri postignuta. Na koncu je Löwen slavio s čak 19 golova razlike (38-17) i ostao uvjerljivo vodeći s 34 boda nakon 20 kola, a Lemgo je na zlatnoj sredini, devetom mjestu.