Komentari 14

Nadal svladao Nishikorija i osvojio Monte Carlo 11. put

1

Nadal je 11. put u karijeri slavio na ATP turniru u Monte Carlu i time postao prvi tenisač u povijesti koji je na jednom turniru slavio 11 puta. U finalu je svladao Japanca Nishikorija 6-3, 6-2

Španjolski tenisač Rafael Nadal osvojio je ATP turnir u Monte Carlu po 11. put u karijeri čime je postao jedini tenisač u povijesti koji je na jednom turniru slavio 11 puta.

Igrao je Španjolac finale protiv Japanca Keija Nishikorija koji se muški borio, ali nije imao šanse. Nadal je slavio 2-0 (6-3, 6-2) i time došao do 10. pobjede u 12 međusobnih susreta s Japancem. Meč je trajao sat i 32 minute.

Ovo je za Nadala rekordna 31. titula na turnirima iz Masters 1000 serije, a iza sebe je ostavio Novaka Đokovića, koji ima 30 osvojenih turnira, te Rogera Federera koji ima 27 osvojenih turnira.

Nadal je ovom pobjedom nastavio sjajan niz neporaženosti na zemlji, koji traje dugih 36 setova. Ovaj meč je za Španjolca, osim borbe za trofej bio i borba za prvo mjesto na tablici najboljih tenisača svijeta, jer bi ga u slučaju poraza prestigao Federer.

Nadal je do ovog trofeja došao pobjedama nad slovenskim tenisačem Aljažom Bedeneom, Rusom Karenom Khachanovom, Austrijancem Dominicom Thiemom, Bugarom Grigorijem Dimitrovom te u finalu Keijem Nishikorijem.

Sljedeći tjedan počinje novi zemljani turnir, koji će se održati u Barceloni. Tamo će Nadal također braniti naslov kojeg je prošle godine osvojio na uvjerljiv način. Nadal će do Wimbledona imati za braniti puno bodova, jer je prošle godine osvojio sve jače zemljane turnir. Inače bi ga Federer mogao zamijeniti na prvom mjestu, iako uopće neće nastupati u zemljanom dijelu sezone. Još mu je preostalo za obraniti Rim, Madrid i kao šlag na kraju, Rafin najdraži turnir koji se održava u Parizu, Roland Garros.