Komentari 7

Najuspješniji hrvatski nastup na Mediteranskim igrama ikada

1

Naši sportaši osvojili su 27 medalja, od čega 11 zlatnih na Mediteranskim igrama. Hrvatska je tako deveta u ukupnom poretku od 24 države, koliko ih je nastupalo

U nedjelju su završile Mediteranske igre u turskom Mersinu, najuspješnije u povijesti za Hrvatsku.

Naši sportaši osvojili su 27 medalja, od čega 11 zlatnih što su dvije više u odnosu na Francusku 1993. godine. Te Igre su dosad bile najuspješnije. Imamo i sedam srebra te devet bronci.

Susjedne države, Slovenija i Srbija, osvojile su i više medalja. Hrvatska je tako 9. u ukupnom poretku od 24 države, koliko ih je nastupalo.

Italija je uvjerljivo najuspješnija nacija sa 186 medalja, 60 više od drugoplasirane Turske.