Napoli lako u Udinama, Juve jedva u Cagliariju

3

Dva slavna povratnika u ligu obilježila su nedjeljni program drugog kola Serie A, Napoli uvjerljivom, a Juventus dramatičnom pobjedom

Nedjelja priča dana u Serie A je povratnik u prvu ligu Napoli. Dvostruki prvak Italije iz vremena Diega Armanda Maradone u drugoj utakmici sezone do nogu je potukao Udinese. U Udinama su pobijedili 5-0! Prinova iz Juventusa Marcelo Zalayeta predstavio se s dva gola, a po jedan su zabili iskusni Sosa, te relativno nepoznati Domizzi i Lavezzi. Još jedan slavni povratnik u ligu, torinski Juventus, također je uzeo tri boda u drugom kolu. Prava drama događala se u Cagliariju, a pobjedu Juveu donio je bek Chiellini u zadnjoj minuti. Trezeguet je doveo 'Staru damu' u vodstvo, a samo dvije minute kasnije dosuđen je penal za Cagliari. Realizirao ga je Foggia. Novo vodstvo Juventusu donio je kapetan Alex Del Piero u 76. minuti, ali pet minuta nakon toga ponovno je dosuđen penal za domaćina! Sigurni egzekutor - ponovno Foggia. Minutu kasnije isključen je Zebina, ali odmah potom brojčano stanje na terenu opet je poravnato. Isključen je Del Grosso! U borbi '10 na 10' bolje se snašao Juve i došao do pobjede u završnici. Čovjek koji je isključio dvojicu, dosudio dva penala i podijelio šest žutih kartona zove se Tagliavento di Terni. Roma je iskazala moć na Olimpicu protiv Siene, a u strijelce se, uz kapetana Tottija i veznjaka Aquilanija, upisao i novak iz Barcelone Ludovic Giuly. Šest golova palo je u Livornu, gdje je Palermo domaćina pobijedio 4-2. Tri boda uzela je i Atalanta, dok su Catania i Genoa podijelili bodove, baš kao i Torino i Reggina. TALIJANSKA LIGA, 2. KOLO: Roma - Siena 3-0 (Aquilani '17, Giuly '82, Totti '89) Atalanta - Parma 2-0 (Zampagna '21, Carrozzieri '65) Cagliari - Juventus 2-3 (Foggia '56-p, '81-p / Trezeguet '54, Del Piero '76, Chiellini '90) Catania - Genoa 0-0 Livorno - Palermo 2-4 (Rossini '55, Grandoni '75 / Rinaudo '10, Miccoli '23, '37, Amauri '42) Torino - Reggina 2-2 (Rosina '45, Ventola '58 / Amoruso '31, Cozza '90) Udinese - Napoli 0-5 (Zalayeta '16, '70, Domizzi '41, Lavezzi '65, Sosa '81) Sampdoria - Lazio 0-0 Utakmica Milan - Fiorentina na rasporedu je u ponedjeljak.