Komentari 2

Napoli pao u Bologni 2-1, Budan bolji od Kneževića

Napoli pao u Bologni  2-1, Budan bolji od Kneževića
1

Palermo je dobio Livorno. Jedini je strijelac u 81. minuti bio Miccoli, a zamijenio ga je Budan. Za goste je, svih 90 minuta odradio Dario Knežević

Nogometaši Napolija definitivno su počeli gubiti korak s vodećim momčadima u talijanskoj Seriji A. Nakon što su prošli mjesec izgubili nakon 15 kola bez poraza, u nedjelju su doživjeli novi pad. U 27. kolu ih je na svome stadionu Della'Ara s 2-1 nadigrala Bologna. Sve najbitnije gledatelji su vidjeli u početnih 14 minuta. Napoliju je već u sedmoj minuti zapaprio njegov igrač, Urugvajac Marcelo Zalayeta, koji ovu sezonu provodi na posudbi u Bologni. Brazilac Adailton je pet minuta kasnije udvostručio vodstvo domaćih, a Napolitanci su smanjili i, kako se pokazalo, postavili konačan rezultat u 14. minuti preko Leandra Rinauda.
Palermo je i dalje neporažen na svome terenu. Do jubilarne desete pobjede sezone pred svojim navijačima došao je svladavši Livorno s 1-0, a jedini je strijelac u 81. minuti bio Fabrizio Miccoli kojem je to deseti prvenstveni pogodak sezone. Pet minuta kasnije zamijenio ga je hrvatski napadač Igor Budan. Za goste je, pak, svih 90 minuta u obrani odradio Dario Knežević. Palermo se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto koje mu je privremeno, nakon subotnje pobjede protiv Fiorentine, oteo Juventus.
Sampdorija se nakon remija kod Intera i poraza u Parmi vratila na pobjedničku stazu. S 2-1 je srušila Lazio pogocima Stefana Gubertija i Giampaola Pazzinija koji se već 13. put ove sezone upisao u strijelce. Rimljani su od 77. minute igrali bez Maura Zaratea koji je zaradio crveni karton zbog prigovora sucu nakon čega je teren napustio u suzama.
Mato Jajalo nije igrao za svoju Sienu u remiju protiv Parme (1-1), dok Marija Brkljače nije bilo u kadru Cagliarija koji je odigrao 2-2 protiv Catanije.