Komentari 217

Realu u Vigu nije pomogao niti obranjeni penal, Barca na +16!

12

Real je gubio 1-0 u Vigu, Bale je zabio dva gola za preokret. Aspasu je u nastavku Navas obranio penal, ali Maxi Gomez zabija u 82. za 2-2. Real je ostao četvrti sa 16 bodova zaostatka za Barcelonom

Maxi Gomez jedini je igrač koji je ove sezone zabio Realu i Barceloni u La Ligi. Ovaj posljednji gol bio je vrijedan remija protiv Reala u Vigu 2-2. Zabio ga je osam minuta prije kraja, nedugo nakon što je Realov golman obranio penal Aspasu.

Počelo je sjajno za Celtu. Wass je 'šukerovski' prebacio Navasa za vodstvo u 33. miuti.

Jedino Bale u formi

No dok su igrači Celte slavili, Gareth Bale je trpao. Samo dvije minute nakon tog gola Wassa, Velšanin je zabio za 1-1, a potom i za 2-1. Sve to u razmaku od pet minuta.

Pogodila je Celta u prvom dijelu i stativu. Real se mučio, no treba imati na umu i da je Celta ovdje nedavno odigrala 1-1 protiv Barcelone.

No problemos: Barca rutinski dobila Levante na Nou Campu

Zidane se ne usudi vaditi Ronalda

Luka Modrić igrao je do 76. minute, Mateo Kovačić dobio je zadnjih desetak minuta. Zinedine Zidane prošle sezone osvojio je La Ligu sjajnim i pravovremenim zamjenama. Ove sezone to baš i nije tako.

Pomalo je nevjerojatno da vadi Modrića u trenucima kad se Real muči iznijeti loptu preko centra, kao i Balea koji je bio najbolji igrač, a istovremeno u igri ostavlja Cristiana Ronalda koji je bio jedan do najgorih na terenu.

No i takav Real je držao sve u svojim nogama, a onda su sjajne dvije lopte izbacile obranu gostiju, Iago Aspas izbio je pred Keylora Navasa i pao.

Za suca nije bilo dileme. Penal i žuti karton Realovom golmanu. Aspas je namjestio loptu na bijelu točku, zaletio se i - Navas mu je obranio!

Najgori Real u gostima u  zadnjih 10 godina

No deset minuta nakon toga nova dobra akcija Celte, ovaj put preko desne strane, centaršut u sredinu gdje se na pet metara Maxi Gomez naklonio za 2-2.

Ovo je Realu bila četvrta gostujuća utakmica zaredom u La Ligi u kojoj nisu uspjeli slaviti, njihov najgori niz od prosinca 2008. godine.

Real s utakmicom manje od konkurenata u vrhu ima 32 boda, čak 16 manje od vodeće Barcelone, sedam manje od Atletica i pet manje od Valencije.