Komentari 81

Neymarove majstorije potopile Villarreal: Barça preuzela čelo!

3

Barcelona je pobijedila kod kuće Villarreal 3-0 dvama golovima Neymara i prvim postignutim penalom Suáreza te, makar privremeno, zauzela vrh ljestvice Primere

Tko još u Barceloni misli na ozlijeđenog Messija pokraj raspucanog Neymara ? Brazilac je zabio nova dva gola, ovaj put Villarrealu u pobjedi 3-0 koja je Kataloncima omogućila preuzimanje prvog mjesta na ljestvici, barem dok svoj ogled ne odigra Real koji gostuje u Sevilli od 20:30.

- Dobro odrađen posao momčadi, čestitam! Idemo Neymar, zabij još dva! - napisao je na društvenim mrežama Ivan Rakitić koji je utakmicu pratio s tribine zbog ozljede.

Villarreal je pružao otpor sve do 60. minute kad je Neymar iskoristio krasnu Busquetsovu loptu u šesnaesterac i pospremio je u mrežu. Deset minuta potom Luis Suárez dobio je priliku zabiti svoj prvi gol za Barçu iz penala, što je i učinio nakon što je Costa srušio Munira u gostujućem šesnaestercu.

Potez utakmice bio je, dakako. Neymarov. Pet minuta prije kraja prihvatio je jednu Suárezovu loptu s lijeve strane, potom lijevom nogom zavrtio jednog braniča Villarreala prebacivši loptu preko njega te desnom nogom s 12 metara pogodio za konačnih 3-0.

Bio je to Brazilčev sedmi gol protiv Villarreala u dresu Barcelone, više nego što je zabio ijednom drugom klubu. Ukupno je od posljednjih 18 golova "blaugrane" Neymar sudjelovao u njih 16 s deset golova i šest asistencija.

Halilovićev Sporting bio je sekundama daleko od velikog boda protiv Atlética na Vicente Calderónu, ali je naposljetku ipak izgubio 1-0 golom Antoinea Griezmanna u trećoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac igrao je do 79. minute.